Trwa ładowanie...
dd7q31o

Pogoda. Ciepły poniedziałek. Potem zjazd temperatury. Zaczną się mrozy

Pogoda. Przez cały tydzień będzie pogodnie i słonecznie. Sytuacja zmieni się w piątek. Do Polski wkroczy zdecydowane ochłodzenie. Zobaczymy już temperatury na minusie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusie
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusie (WXCharts)
dd7q31o

Pogoda. Przez cały tydzień dominującym układem barycznym nad Polską będzie pogodny układ wysokiego ciśnienia znad Rosji o nazwie Paloma. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w poniedziałek jedynie na zachodzie Polski oddziaływał będzie jeszcze front atmosferyczny związany z ośrodkiem niżowym nad Niemcami o nazwie Gunther. Przyniesie w tej części kraju chmury oraz towarzyszące im słabe opady deszczu. Jednak już w nocy z poniedziałku na wtorek Gunther znad Niemiec, przez Danię przemieści się nad Morze Północne zabierając ze sobą również deszczowe chmury frontu atmosferycznego.

We wtorek i w środę w całym kraju będziemy mogli liczyć na pogodną i dość słoneczną aurę. W czwartek słaby symboliczny deszcz możliwy jest tylko lokalnie na zachodzie Polski oraz w górach, a w piątek słabych, przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać już prawie w całym kraju (za wyjątkiem południowo-wschodniej Polski, gdzie będzie pogodnie i dość słonecznie).

W weekend na przeważającym obszarze Polski będzie już pogodnie i dość słonecznie. W sobotę wyjątkiem będzie tylko obszar Sudetów i wybrzeża, natomiast w niedzielę po południu zachodnia i południowo zachodnia Polska, gdzie od czasu do czasu nieco mocnej zachmurzy się i popada słaby, przelotny deszcz.

dd7q31o

Przez cały tydzień powieje z południowego wschodu. Do środy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Natomiast od czwartku do niedzieli w całym kraju okresami wiatr będzie porywisty do 50 km/h.

Pogoda. Temperatura spadnie

Początek tygodnia przywita nas całkiem wysoką temperaturą. W poniedziałek będzie od 10 stopni na północnym wschodzie do 14-16 na południu i zachodzie. We wtorek i środę czeka nas ochłodzenie na północy i zachodzie. Temperatury w ciągu dnia osiągną w tych częściach kraju 7-10 stopni. Cieplej, bo do 11-13 stopni będzie w tych dniach w centrum, na południu i wschodzie. W czwartek na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 13 stopni. Chłodnej zrobi się na wschodzie Polski - tutaj tylko od 6 do 9 stopni.

Jednak już od piątku, zwłaszcza na wschodzie, czeka nas zdecydowane ochłodzenie. Termometry w ciągu dnia wskażą zaledwie od 1 do 4 stopni. Zdecydowanie cieplej będzie na południu i zachodzie, gdzie zobaczymy nawet 10-12 stopni.

Od soboty na wschodzie i północnym wschodzie czekają nas też mroźne noce ze spadkami temperatury nawet do -3 stopni. W pozostałych regionach Polski ciągle jeszcze temperatury na plusie.

dd7q31o

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na kolejny tydzień

Początek kolejnego tygodnia przywita nas przelotnymi opadami deszczu tylko na wschodzie i północnym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i dość słonecznie.

Jednak już od czwartku w całym kraju dominować będą chmury i opady deszczu, a w północno-wschodniej i wschodniej Polsce oraz w górach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura w kraju wahać się będzie pomiędzy 5. a 10. kreską. Dopiero w sobotę i niedzielę na wschodzie ochłodzi się do 1-4 stopni.

dd7q31o

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd7q31o

Podziel się opinią

Share
dd7q31o
dd7q31o