Trwa ładowanie...

Pogoda. Ciepły poniedziałek. Potem zjazd temperatury. Zaczną się mrozy

Pogoda. Przez cały tydzień będzie pogodnie i słonecznie. Sytuacja zmieni się w piątek. Do Polski wkroczy zdecydowane ochłodzenie. Zobaczymy już temperatury na minusie.
Share
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusie
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusieŹródło: WXCharts
d3cf657

Pogoda. Przez cały tydzień dominującym układem barycznym nad Polską będzie pogodny układ wysokiego ciśnienia znad Rosji o nazwie Paloma. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w poniedziałek jedynie na zachodzie Polski oddziaływał będzie jeszcze front atmosferyczny związany z ośrodkiem niżowym nad Niemcami o nazwie Gunther. Przyniesie w tej części kraju chmury oraz towarzyszące im słabe opady deszczu. Jednak już w nocy z poniedziałku na wtorek Gunther znad Niemiec, przez Danię przemieści się nad Morze Północne zabierając ze sobą również deszczowe chmury frontu atmosferycznego.

We wtorek i w środę w całym kraju będziemy mogli liczyć na pogodną i dość słoneczną aurę. W czwartek słaby symboliczny deszcz możliwy jest tylko lokalnie na zachodzie Polski oraz w górach, a w piątek słabych, przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać już prawie w całym kraju (za wyjątkiem południowo-wschodniej Polski, gdzie będzie pogodnie i dość słonecznie).

W weekend na przeważającym obszarze Polski będzie już pogodnie i dość słonecznie. W sobotę wyjątkiem będzie tylko obszar Sudetów i wybrzeża, natomiast w niedzielę po południu zachodnia i południowo zachodnia Polska, gdzie od czasu do czasu nieco mocnej zachmurzy się i popada słaby, przelotny deszcz.

d3cf657

Przez cały tydzień powieje z południowego wschodu. Do środy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Natomiast od czwartku do niedzieli w całym kraju okresami wiatr będzie porywisty do 50 km/h.

Pogoda. Temperatura spadnie

Początek tygodnia przywita nas całkiem wysoką temperaturą. W poniedziałek będzie od 10 stopni na północnym wschodzie do 14-16 na południu i zachodzie. We wtorek i środę czeka nas ochłodzenie na północy i zachodzie. Temperatury w ciągu dnia osiągną w tych częściach kraju 7-10 stopni. Cieplej, bo do 11-13 stopni będzie w tych dniach w centrum, na południu i wschodzie. W czwartek na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 13 stopni. Chłodnej zrobi się na wschodzie Polski - tutaj tylko od 6 do 9 stopni.

Jednak już od piątku, zwłaszcza na wschodzie, czeka nas zdecydowane ochłodzenie. Termometry w ciągu dnia wskażą zaledwie od 1 do 4 stopni. Zdecydowanie cieplej będzie na południu i zachodzie, gdzie zobaczymy nawet 10-12 stopni.

Od soboty na wschodzie i północnym wschodzie czekają nas też mroźne noce ze spadkami temperatury nawet do -3 stopni. W pozostałych regionach Polski ciągle jeszcze temperatury na plusie.

d3cf657

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na kolejny tydzień

Początek kolejnego tygodnia przywita nas przelotnymi opadami deszczu tylko na wschodzie i północnym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i dość słonecznie.

Jednak już od czwartku w całym kraju dominować będą chmury i opady deszczu, a w północno-wschodniej i wschodniej Polsce oraz w górach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura w kraju wahać się będzie pomiędzy 5. a 10. kreską. Dopiero w sobotę i niedzielę na wschodzie ochłodzi się do 1-4 stopni.

d3cf657

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cf657

Podziel się opinią

Share
d3cf657
d3cf657