Trwa ładowanie...
d15yv2n

Pogoda. Prognozy nie są optymistyczne. Ferdynand przyniesie gwałtowne ochłodzenie

Pogoda. Po kilku bardzo ciepłych dniach września do Polski dotrze niż Ferdynand. Synoptycy prognozują ostry zjazd temperatury. W weekend w najcieplejszym momencie dnia będzie nawet 11-12 stopni. Jest już także długoterminowa prognoza pogody na wrzesień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda zmienia się z dnia na dzień. Wyraźne ochłodzenie
Pogoda zmienia się z dnia na dzień. Wyraźne ochłodzenie (WXCharts)
d15yv2n

Pogoda. W związku z dominacją ośrodków niżowych znad północnej Europy koniec tygodnia będzie znacznie chłodniejszy. Do Polski wędruje Ferdynand, niż znad Skandynawii.

Poza ochłodzeniem w tym tygodniu przez Polskę raz po raz przemieszczać będą się fronty atmosferyczne, które będą nieść ze sobą chmury, opady deszczu i lokalne burze. Ponieważ jednak temperatura spadnie i już nie będzie tak upalnie, to i zjawiska burzowe nie będą zbyt gwałtowne. Należy przygotować się natomiast na intensywniejsze opady deszczu, które po okresie suszy może choć w minimalnym stopniu wzbogacą stan wód gruntowych i podniosą stan wody w rzekach - prognozują synoptycy Cumulusa.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d15yv2n

Pogoda na czwartek

W czwartek będzie jeszcze pogodnie. Jeśli popada deszcz, to lokalnie. Temperatura na zachodzie i północy kraju będzie się wahać między 18 a 20 stopni. W centrum, na wschodzie i na południu będzie zdecydowanie cieplej. Termometry pokażą od 20 do 25 stopni.

ventusky

Pogoda na piątek

Chłodny front będzie się przemieszczać z zachodu na wschód. I tak już w piątek temperatura wyraźnie spadnie. Prawie wszędzie temperatura będzie oscylować między 19 a 21 stopni. Na południu będzie jeszcze chłodniej. Temperatura nie przekroczy 16. kreski.

d15yv2n

Poczujemy dużo bardziej rześkie, chłodne powietrze.

ventusky

Pogoda na weekend

W weekend w wielu miejscach zasmakujemy już jesieni. Temperatura spadnie jeszcze bardziej. W pasie od Śląska, przez Kujawy aż po Mazury w najcieplejszym momencie dnia będzie 15 stopni.

d15yv2n

Nieco cieplej jeszcze będzie na krańcach wschodnich i zachodnich. Tam zobaczymy maksymalnie 21 stopni. Niebo ma być jednak bezchmurne, więc możemy liczyć na to, że odczuwalna temperatura będzie znacznie wyższa.

W niedzielę pogodnie i ciepło natomiast będzie na zachodzie. Na wschodzie spodziewamy się tylko od 10 do 15 stopni.

ventusky
ventusky

Pogoda długoterminowa na wrzesień

Tak jak pogoda w tym tygodniu, ma wyglądać cały wrzesień. Jak czytamy na portalu twojapogoda.pl, mimo, że początek września jest całkiem jesienny, to z biegiem dni się ociepli.

d15yv2n

Popołudniami temperatura często ma oscylować ok. 25 stopni, a niewykluczone, że jeszcze w pierwszej połowie miesiąca nawet dochodzić do progu upału.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wetter.de/Twoja Pogoda/pogoda.wp.pl

d15yv2n

Podziel się opinią

Share

d15yv2n

d15yv2n