Trwa ładowanie...
d2upl98

Pogoda w Warszawie. Od poniedziałku coraz zimniej. Plus śnieg

Czyżby wracała prawdziwa zima?
Share
Pogoda w Warszawie. Od poniedziałku coraz zimniej. Plus śnieg
d2upl98

Jak informuje Instytut Meteorologii, początkowo Polska będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad wschodnią Ukrainę. Za frontem chłodnym, nad północno-wschodnią część kraju, napłynie arktyczne powietrze.

Nad pozostałą część Polski z północnego zachodu będzie napływać powietrze polarno-morskie. W ciągu dnia front chłodny przemieści się dalej na południe i opuści obszar Polski, a znad południowej Skandynawii nad Wielkopolskę przesunie się centrum wyżu. Do końca dnia powietrze arktyczne napłynie nad pozostałą część kraju.

W poniedziałek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu, z północy przechodzące w małe i umiarkowane. Najdłużej opady śniegu będą na południu kraju. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. na północnym wschodzie, do około 3 st. w centrum, do 6 st. na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich temperatura od 1 st. do 4 st. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

Temperatura w Warszawie będzie spadac. jak podaje serwis Pogoda.wp.pl , w poniedziałek 6°C, natomiast już w wtorek możemy spodziewać się temperatur okołozerowych (wtorek 0°C , środa 1°C). Na piątek meteorolodzy zapowiadają nawet -3°C. Od poniedziałku zapowiedziano również opady śniegu.

d2upl98

Ciśnienie w Warszawie w poniedziałkowe południe wyniesie 1007 hPa i będzie wzrastać.

Przeczytajcie też: Wykorzystano najsłynniejsze zdjęcie Niedenthala. Fotograf protestuje

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98