Trwa ładowanie...

Pojazdy komunikacji miejskiej namierzysz GPSem!

Zarząd Transportu Miejskiego pracuje nad elektroniczną wyszukiwarką połączeń

Pojazdy komunikacji miejskiej namierzysz GPSem!
d3hsjb6
d3hsjb6

ZTM przygotowuje elektroniczną wyszukiwarkę połączeń. System będzie uwzględniał rzeczywisty czas przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej. Nowa aplikacja ma ułatwić życie warszawiakom - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej Radio Warszawa .

Czytaj również: Co z tramwajem na Gocław?

Za pomocą GPSu aplikacja wybierałaby najszybsze połączenie biorąc pod uwagę opóźnienia pojazdów i utrudnienia na trasie. - Najszybciej system może zacząć funkcjonować w tramwajach , ponieważ każdy jest już wyposażony w urządzenia GPS– mówi Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich - Wprowadzimy nowe usługi, takie jak strona internetowa, na której każdy będzie mógł sprawdzić godzinę odjazdu tramwajów z przystanku.

d3hsjb6

W przypadku autobusów jest to bardziej kłopotliwe. Nie wszystkie pojazdy można wyposażyć w dodatkowe nadajniki, a niektóre linie są obsługiwane przez prywatnych przewoźników, tłumaczy Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego - Mimo wszystko sprawa jest do rozważenia - dodaje. System GPS działa już w pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych.

Warszawiacy z nowej wyszukiwarki połączeń będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Warszawski Ikarus będzie oficjalnym zestawem Lego?

d3hsjb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hsjb6