Trwa ładowanie...
d1zignc

Pokaz slajdów "Ganges - z biegiem świętej rzeki"

Wyprawa do Indii w kinie Luna
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokaz slajdów "Ganges - z biegiem świętej rzeki"
d1zignc

Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi - Terra Incognita zaprasza na pokaz slajdów "Ganges - z biegiem świętej rzeki". Odbędzie się on jutro, 27 lutego, o godzinie 19:00 w kinie Luna. Opowiadają Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie. Wstęp wolny.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w naszym mieście!*

Ganges, albo Ganga, uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę - boginię - mówią organizatorzy - Pielgrzymi z całych Indii przybywają do świętych miejsc położonych nad jej brzegami aby wykąpać się w jej wodach. Wierzą, że taka kąpiel oczyści ich z grzechów. O wschodzie słońca i tuż przed jego zachodem wierni modlą się do rzeki medytując, śpiewając mantry, puszczając na jej wody ofiary w postaci łódeczek z liści, czy dokonując rytualnych ablucji.

d1zignc

Naszą podróż rozpoczniemy od Himalajów Garhwalu gdzie z ośnieżonych gór biorą początek rzeki Bhagirati, Alaknanda i Mandakini, które po połączeniu tworzą rzekę Ganges. Ich źródła to sanktuaria stanowiące cel licznych podróży religijnych. Dotrzemy do nich wędrując szlakami pielgrzymów. Dotrzemy do nich wędrując szlakami pielgrzymów. Zjeżdżając na niziny zatrzymamy się w Riszikeszu - znanym centrum jogi i Haridwarze - miejscu gdzie Ganges spływa z gór na niziny. Następnie dotrzemy do Allahabadu, w którym łączą się trzy rzeki: Ganges, Yamuna i niewidzialna Saraswati. Weźmiemy udział w największym hinduistycznym święcie - Kumbh Mela. Zatrzymamy się dłużej w fascynującym Varanasi a potem przez zielony Bihar dotrzemy do Kalkuty i wyspy Sagar w Zatoce Bengalskiej, w której święta rzeka kończy swój bieg.

Zobacz także: Za darmo: Go! India - miesiąc indyjski na Powiślu

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc