Trwa ładowanie...

"Pokazuje energię". Nowy mural na Woli

Rozstrzygnięto konkurs na mural, który powstanie przy skrzyżowaniu ul. Żelaznej z al. Solidarności. Autorem projektu jest Igor Chołda. - Zwycięski mural budzi pozytywne emocje, pokazuje energię i różnorodność, które drzemią w naszej dzielnicy - mówi Mateusz Matejewski dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Woli.
Share
Projekt muralu
Projekt muraluŹródło: UM Wola, Fot: Urząd Miasta Warszawa
d46dh2y

Konkurs na mural inspirowany przestrzenią Woli trwał od grudnia 2017 r. Zgłaszane projekty miały nawiązywać do hasła "Moda na Wolę". Do ZGN w Warszawie wpłynęło ogółem 37 prac. Zwycięski mural będzie miał ponad 400 metrów kwadratowych.

Autor projektu, Igor Chołda, projektant, ilustrator i artysta streetartowy, jest absolwentem Wydziału Filozofii UW i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Tworzy obrazy, teledyski i animacje. Znany jest jako autor murali, m. in. o Marii Skłodowskiej-Curie przy stacji metro centrum, „Jaskółki” na Ursynowie, „grającego muralu” na Pradze Północ czy realizacji w Słupsku i Częstochowie.

– Hasło "Moda na Wolę" zainspirowało twórców z całej Polski. Wierzę, że nasz mural nie tylko wpisze się w otoczenie, ale także przyczyni się do tego, że skrzyżowanie ul. Żelaznej z al. Solidarności stanie się centralnym miejscem dzielnicy. Zwycięski mural budzi pozytywne emocje, pokazuje energię i różnorodność, które drzemią w naszej dzielnicy. Pragnę także podziękować członkom komisji konkursowej za czas poświęcony przy wyborze projektu – mówi Mateusz Matejewski.

d46dh2y

Zobacz wideo: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Strzelił kotu w głowę. "Kolejny raz serca rozpadły nam się na kawałki"

d46dh2y

Podziel się opinią

Share
d46dh2y
d46dh2y