Trwa ładowanie...

Pół tony tytoniu w samochodzie dostawczym. Służby z Mazowsza przejęły nielegalny towar

660 kg tytoniu w 41 workach ukrytych w samochodzie dostawczym przejęli funkcjonariusze mazowieckiej KAS oraz CBŚP. Ich zdaniem, Skarb Państwa mógł stracić kilkaset tysięcy złotych.
Share
Mazowsze. Służby przejęły ponad pół tony tytoniu
Mazowsze. Służby przejęły ponad pół tony tytoniuŹródło: mazowieckie.kas.gov.pl, Fot: KAS
d1lwh6a

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy i warszawski oddział CBŚP pracowali nad sprawą od kilku tygodni. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli samochód dostawczy. Nie pomylili się, ponieważ w samochodzie w części ładunkowej był ukryty susz tytoniowy. Nielegalny towar był w 41 workach, które razem ważyły 660 kg.

Kierowca samochodu dostawczego, 47-letni obywatel Polski, nie miał żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić legalność towaru. Po przesłuchaniu mężczyznę zwolniono. Za przewożenie tytoniu bez polskich znaków akcyzy grozi mu kara grzywny, 3 lat więzienia lub obydwie te kary jednocześnie.

d1lwh6a

Zobacz też: Koniec "Czarnego Kota". Wewnątrz rozrzucone dokumenty i połamane meble

Akcja CBŚP i KAS na Mazowszu. Skarb Państwa mógł stracić kilkaset tysięcy złotych

Mazowiecki oddział Krajowej Administracji Skarbowej podał, że wprowadzenie tak dużej ilości tytoniu na rynek spowodowałoby duże straty państwa. W sumie byłoby to prawie 700 tys. zł.

d1lwh6a

- Zwalczanie przestępczości w obszarze wyrobów tytoniowych stanowi jeden z priorytetów działań Służby Celno-Skarbowej, które obejmują również obrót suszem tytoniowym pochodzącym z nielegalnych źródeł. Walka z szarą strefą, w tym obszarze ma szczególne znaczenie dla ochrony interesów finansowych państwa związanych z uszczupleniami z tym zakresie, ale także dla ochrony zdrowia obywateli - przypomniał przy okazji tej akcji Wojciech Pawlak Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zatrzymany susz tytoniowy trafił do magazynu tej służby. Posłuży do - tu cytat- "wykonania dalszych czynności procesowych".

Źródło: KAS

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lwh6a

Podziel się opinią

Share
d1lwh6a
d1lwh6a