Trwa ładowanie...

Pół tysiąca wraków od początku roku

Często są zdewastowane, a nawet służą za śmietnik. Nie tylko wpływają negatywnie na estetykę miasta, ale często blokują miejsca parkingowe

Share
Pół tysiąca wraków od początku roku
d4ctr2i

Pojazdy lokalizowane są na terenie całego miasta. Często są zdewastowane, a nawet służą za śmietnik. Nie tylko wpływają negatywnie na estetykę miasta, ale często blokują miejsca parkingowe.


Od początku roku strażnicy miejscy wszczęli blisko 500 spraw związanych z tzw wrakami. W co drugim przypadku działania strażników doprowadziły do usunięcia pojazdu przez właściciela. W 189 przypadkach strażnicy wydali dyspozycję usunięcia pojazdu na parking depozytowy. W ubiegłym roku blisko 2000 tzw. wraków zniknęło ze stołecznych ulic, w tym roku strażnicy wszczęli już czynności wobec blisko pół tysiąca pojazdów i liczba ta będzie rosła.

- Pracujemy w systemie dwuzmianowym. Wszczęte sprawy kończone są w ciągu kilku dniach. W przypadku pojazdów zagrażających bezpieczeństwu osób wydajemy natychmiast dyspozycję usunięcia pojazdu. W pozostałych przypadkach ustalamy właściciela i wyznaczamy mu czas na usunięcie pojazdu - mówi Krzysztof Kosiński, kierownik Referatu ds. pojazdów Oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Lokalizacja kolejnych tzw. wraków to w 95 proc. efekt interwencji własnych strażników patrolujących ulice Warszawy. W 189 przypadkach strażnicy wydali już dyspozycję usunięcia pojazdu, w kolejnych 242 ich działania doprowadziły do usunięcia samochodu przez właściciela, w 20 przypadkach właściciele pojazdów doprowadzili samochód do stanu używalności.

d4ctr2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ctr2i
d4ctr2i