Trwa ładowanie...

"Poległ w służbie ojczyzny". Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta

Na dziedzińcu warszawskiego ratusza odsłonięto pamiątkową tablicę.

"Poległ w służbie ojczyzny". Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta
d40ponj
d40ponj

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na dziedzińcu stołecznego ratusza odsłonił tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej złożył wieniec przed Pałacem Prezydenckim oraz pojawił się w asyście premier Beaty Szydło przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej na Wojskowych Powązkach.

- To jest pierwszy dzień, w którym tu w Warszawie, w stolicy Polski, w mieście, z którym mój brat był od urodzenia związany, dokonywane są poważne już akty uczczenia jego pamięci. Stają postumenty przed Pałacem Prezydenckim i mamy tutaj tablicę, która przypomina, że Lech Kaczyński był także prezydentem Warszawy - powiedział Jarosław Kaczyński przy okazji uroczystości na dziedzińcu stołecznego ratusza.

Kaczyński przekonywał o tym jak istotną rolę dla Lecha Kaczyńskiego miało sprawowanie funkcji prezydenta Warszawy. - Był tym prezydentem, można powiedzieć, z całym przekonaniem i z całym zaangażowaniem. Chciał nim być. Uważał przez dłuższy czas, że to może być piękne uwieńczenie jego politycznej drogi, jego zaangażowania najpierw w opozycję demokratyczną, później w Solidarność, a potem już udział w legalnym życiu politycznym. Stało się inaczej – został prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale serce zostawił w Warszawie - tłumaczył Kaczyński.

d40ponj

Poległ, czy zginął?

Odsłonięta przez prezesa PiS tablica, informuje o funkcjach jakie Lech Kaczyński pełnił w swoim życiu. Pojawił się jednak kontrowersyjny zapis, iż Prezydent RP "poległ w służbie ojczyzny 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem".

Klika tygodni wcześniej pisaliśmy o sporze jaki dotyczył doprecyzowania treści zawartych na tablicy. Problem dotyczył tego, czy Lech Kaczyński zginął, czy też poległ w Smoleńsku.

Tablica poświęcona Grażynie Gęsickiej

Wczesniej na gmachu Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odsłonięto tablicę poświęconą Grażynie Gęsickiej, która 6 lat temu zginęła w katastrofie smoleńskiej. W uroczystościach przy placu Trzech Krzyży wzięli udział przedstawiciele rządu i parlamentarzyści. Wśród nich premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Źródło: (IAR)

d40ponj
d40ponj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40ponj