Trwa ładowanie...

Polewaczki na ulicach."Dla czystszego powietrza"

Przy wysokich zanieczyszczeniach należy unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na powietrzu

Share
Polewaczki na ulicach."Dla czystszego powietrza"
d1i0b3e

Tam, gdzie odnotowano dziś wysokie stężenie zanieczyszczeń powietrza, na ulice wyjechały polewaczki - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Jak informują drogowwcy, polewaczki przejadą 30 km warszawskich ulic, m.in. ul. Marszałkowską, ul. Towarową, al. Solidarności, Al. Jerozolimskimi, al. Jana Pawła II, al. Niepodległości w Śródmieściu i ul. Kondratowicza, ul. Bazyliańskiej, ul. Wysockiego i ul. Św. Wincentego na Targówku. Dziś w Warszawie powietrze było określone według indeksu jego jakości jako "bardzo złe".

Tomasz Klech z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wyjaśniał niedawno, że wysokie stężenia zanieczyszczeń utrzymują się w powietrzu z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych - wyżu i braku wiatru.

- Głównym źródłem zanieczyszczeń jest niska emisja, czyli ogrzewanie domów i mieszkań drewnem oraz węglem. Klech dodaje, że na zanieczyszczenie ma wpływ również komunikacja samochodowa. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina też, że palenie śmieci w piecach jest zabronione ze względu na szkodliwość na środowisko. Mandat za to wynosi nawet 500 zł.

d1i0b3e

Przy wysokich zanieczyszczeniach należy unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na powietrzu. Dotyczy to w szczególności dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży czy osób z chorobami krążenia. Ponadto, należy unikać aktywności fizycznej na powietrzu.

d1i0b3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i0b3e
d1i0b3e