Trwa ładowanie...
d2ng9ev

Polfa Tarchomin walczy z pandemią. Wyprodukowali ponad 5 mln litrów płynu do dezynfekcji

Do tej pory Polfa Tarchomin wyprodukowała ponad 5 mln litrów płynu do dezynfekcji. Produkcja trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ponad 20 tysięcy środków do dezynfekcji przekazano dla Włoch i San Marino.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polfa Tarchomin wyprodukowała ponad 5 mln płynu do dezynfekcji
Koronawirus. Polfa Tarchomin wyprodukowała ponad 5 mln płynu do dezynfekcji (Facebook, Fot: Polfa Tarchomin S.A.)
d2ng9ev

Koronawirus w Polsce. Polfa Tarchmomin S.A. pomaga walczyć z pandemią

Na początku marca premier Mateusz Morawiecki zlecił Polfie Tarchomin oraz Orlenowi produkcję środków do dezynfekcji. Spółka w trybie natychmiastowym odpowiedziała na nagłe potrzeby, uruchamiając specjalny sztab, który potrzebował zaledwie 24 godzin na stworzenie nowego płynu. Finalnie przygotowane zostały dwa produkty: płyn antywirusowy w poręcznym, 30 mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5-litrów) – Trisept TZF i płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax TZF.

Dziś spółka przekazała, że od ponad trzech tygodni bez przerwy produkuje płyn płyny do dezynfekcji Trisept TZF, Trisept Max, Trisept Mix, Trisept Complex i Dezynmax. Poinformowano również, że w dalszym ciągu pracują w systemie 3 zmianowym: 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

d2ng9ev

- W tym celu firma kupiła i uruchomiła nową linię produkcyjną. Ze względu na zapewnienie dostaw na rynku strategicznie ważnych produktów, takich jak insuliny i antybiotyki, do procesu rozlania płynu częściowo wykorzystano zewnętrznych dostawców- poinformowała Polfa Tarchomin.

W ramach pomocy w walce z pandemią Polfa Tarchomin we współpracy z resortami spraw zagranicznych i aktywów państwowych przekazała dla Włoch i San Marino 20 tys. opakowań płynu wirusobójczego Trisept Mix. Ciężarówka z płynami wirusobójczymi już wyjechała.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Prezydent Andrzej Duda apeluje do młodzieży na TikToku

d2ng9ev

Podziel się opinią

Share

d2ng9ev

d2ng9ev