Trwa ładowanie...
dqivkhl

Policja o Masie Krytycznej: "Organizator musi się liczyć z tym, że zostanie ukarany"

Ratusz nie wydał zgody na przejazd, organizatorzy Masy nie zamierzają rezygnować z imprezy
Share
Policja o Masie Krytycznej: "Organizator musi się liczyć z tym, że zostanie ukarany"
dqivkhl

Warszawska Masa Krytyczna ma przejechać przez Warszawę dziś, 27 lutego. Impreza ma się odbyć pod hasłem #UwagaSmog, a start imprezy zaplanowany został tradycyjnie na pl. Zamkowym o godz. 18:00.

* Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia, Ratusz zgodę na przejazd rowerzystów cofnął .* Jak powiedziała WawaLove.pl Agnieszka Kłąb z biura prasowego, po pożarze mostu Łazienkowskiego urzędnicy bali się, że przejazd rowerzystów jeszcze bardziej zakorkowałby Warszawę. - Zwłaszcza w piątek, gdy wielu ludzi wyjeżdża ze stolicy, taki przejazd mógłby nie tylko zablokować część miasta, ale i zagrażać mieszkańcom i samym rowerzystom - powiedziała rzeczniczka Ratusza.

Tymczasem organizatorzy masy nie zamierzają imprezy odwoływać. -Trasę zmieniamy. Skracamy konkretnie, by nie zablokować komunikacji zbiorowej na Bankowym. I planujemy ruszyć ciut później - poinformowali na swoich stronach.

dqivkhl

Co będzie gdy kilkuset rowerzystów wyjedzie na miasto bez zgody? Zapytaliśmy o to rzecznika warszawskiej policji Mariusza Mrozka. - Policja zabezpieczy przejazd rowerzystów tak, by nikomu nie stała się krzywda, jednak organizator musi się liczyć z faktem, że dokumentacja w tej sprawie zostanie przekazana do sądu, a sam organizator ukarany. Oczywiście dużo zależy od tego, jak Masa będzie wyglądała i jakie zagrożenie stanowiła - powiedział WawaLove.pl Mariusz Mrozek.

Trasa Masy Krytycznej , która ma się rozpocząć dziś o 18.00 nie przebiega przez żaden warszawski most. Rowerzyści chcą wyruszyć z placu Zamkowego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską, Marszałkowską, pl. Bankowy, Andersa, Anielewicza, Smoczą, Nowolipie, Żelazną, Grzybowską, Siedmiogrodzką, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Żytnią, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy, Raszyńska, Filtrowa, Krzywickiego, Nowowiejską, pl. Politechniki, Lwowską, Koszykową, Piękną, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i wrócić na plac Zamkowy.

Warszawska Masa Krytyczna jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, odbywający się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku. Jest to impreza niekomercyjna, organizowana przez wolontariuszy chcących aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów i dzięki dobrowolnemu wsparciu jej uczestników.

Przeczytajcie też: Są pieniądze na most Łazienkowski!

dqivkhl

Podziel się opinią

Share
dqivkhl
dqivkhl