Trwa ładowanie...
d22ea8v

Policja odzyskała trzy skradzione obrazy. Wśród nich dzieło Karola Kossaka

Policjanci odzyskali trzy skradzione obrazy. Skradziono je dwa lata temu podczas włamania do domu w Chojnicach w woj. pomorskim. Dzieła odnalazła właścicielka na aukcji internetowej jednej z warszawskich galerii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja odzyskała trzy skradzione obrazy
Policja odzyskała trzy skradzione obrazy (Policja, Fot: Policja)
d22ea8v

Dwa lata temu chojniccy policjanci badali sprawę włamania do jednego z domów. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o włamania. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności.

Odzyskano część antycznych przedmiotów, które mężczyzna sprzedał do antykwariatów m.in. na terenie Łodzi. Wśród nich był m.in. obraz „W drodze na polowanie” Karola Kossaka.

Zaginęły trzy obrazy

Zaginął natomiast ślad po trzech innych skradzionych obrazach. Podejrzany miał je sprzedać właścicielowi łódzkich galerii, który odsprzedał je dalej. Wśród nich znajdował się m.in. obraz Karola Kossaka „W drodze na polowanie” oraz Adama Setkowicza „Tatry, Zakopane, Czerwone Wierchy zimą”.

d22ea8v

Na obrazy trafiła niedawno ich właścicielka przeglądając aukcje internetowe.

Obrazy były wystawione na sprzedaż

Wszystkie trzy dzieła wystawiła na sprzedaż jedna z galerii artystycznych na warszawskim Mokotowie. O swoim odkryciu kobieta powiadomiła mokotowskich policjantów z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci odzyskali skradzione płótna. Obraz Kossaka wystawiony był za cenę około 3 tys. zł. Jego właścicielka twierdziła, że jest warty pięć razy więcej. Wszystkie obrazy zostały rozpoznane przez pokrzywdzoną jako autentyczne i należące do niej. Teraz czekają jeszcze na opinię biegłego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22ea8v

Podziel się opinią

Share
d22ea8v
d22ea8v