Trwa ładowanie...

Policja odzyskała trzy skradzione obrazy. Wśród nich dzieło Karola Kossaka

Policjanci odzyskali trzy skradzione obrazy. Skradziono je dwa lata temu podczas włamania do domu w Chojnicach w woj. pomorskim. Dzieła odnalazła właścicielka na aukcji internetowej jednej z warszawskich galerii.

Share
Policja odzyskała trzy skradzione obrazy. Wśród nich dzieło Karola KossakaŹródło: Policja, fot: Policja
dnkpt0g

Dwa lata temu chojniccy policjanci badali sprawę włamania do jednego z domów. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o włamania. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności.

Odzyskano część antycznych przedmiotów, które mężczyzna sprzedał do antykwariatów m.in. na terenie Łodzi. Wśród nich był m.in. obraz „W drodze na polowanie” Karola Kossaka.

Zaginęły trzy obrazy

Zaginął natomiast ślad po trzech innych skradzionych obrazach. Podejrzany miał je sprzedać właścicielowi łódzkich galerii, który odsprzedał je dalej. Wśród nich znajdował się m.in. obraz Karola Kossaka „W drodze na polowanie” oraz Adama Setkowicza „Tatry, Zakopane, Czerwone Wierchy zimą”.

dnkpt0g

Na obrazy trafiła niedawno ich właścicielka przeglądając aukcje internetowe.

Obrazy były wystawione na sprzedaż

Wszystkie trzy dzieła wystawiła na sprzedaż jedna z galerii artystycznych na warszawskim Mokotowie. O swoim odkryciu kobieta powiadomiła mokotowskich policjantów z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci odzyskali skradzione płótna. Obraz Kossaka wystawiony był za cenę około 3 tys. zł. Jego właścicielka twierdziła, że jest warty pięć razy więcej. Wszystkie obrazy zostały rozpoznane przez pokrzywdzoną jako autentyczne i należące do niej. Teraz czekają jeszcze na opinię biegłego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dnkpt0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnkpt0g
dnkpt0g