Trwa ładowanie...

Policja ostrzega przed oszustami. Sprzedają amulety i herbatki chroniące przed koronawirusem

Policja ostrzega przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystują zagrożenie koronawirusem. Oferują sprzedaż środków zwalczających wirusa i preparatów o rzekomo cudownych właściwościach.

Share
Policja ostrzega przed oszustami. Sprzedają amulety i herbatki chroniące przed koronawirusem
Źródło: East News
d3ugfoz

W internecie pojawiły się oferty sprzedaży m.in. amuletów czy cudownych herbatek. Mają one uchronić przed zachorowaniem lub w przypadku zarażenia spowodować ozdrowienie.

Oszuści sprzedają środki w Internecie. Podszywają się pod instytucje i organizacje, które zwalczają i zapobiegają szerzeniu się wirusa lub zajmują się jego leczeniem. Udają m.in. że reprezentują Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia.

d3ugfoz

Policja przestrzega, aby nie kupować od oszustów

Policjanci ostrzega: nie kupujmy cudownych środków mających nas uchronić przed zachorowaniem czy nagle uzdrowić. Nie należy też wpuszczać oferujących takie towary osób do domów.

Policja apeluje, aby informować o każdym przypadku oszustwa.

Sprawdzać tylko oficjalne źródła

Aktualnych informacje na temat koronawirusa można szukać tylko na sprawdzonych, oficjalnych stronach internetowych. Są to serwisy Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Policja skontroluje osoby na kwarantannie

Resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się na miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy.

Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom i osobom objętym kwarantanną. Sprawdzenia dokonywać będą tylko i wyłącznie policjanci umundurowani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ugfoz

Podziel się opinią

Share
d3ugfoz
d3ugfoz