Policjanci na pl. Zbawiciela, Bieg Niepodległości na ulicach. Są pierwsze zatrzymania

11 listopada w Warszawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci na pl. Zbawiciela, Bieg Niepodległości na ulicach. Są pierwsze zatrzymania

96 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w całym kraju obchodzone są uroczystości Święta Niepodległości. W Warszawie odbędą się dwa wielkie marsze: prezydencki i niepodległości. Pierwszym punktem oficjalnych obchodów było złożenie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wieńca przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na stołecznym placu imienia marszałka.

Przeczytajcie też:  Flaga już na Maszcie Wolności! [WIDEO] ****

Ruszył Bieg Niepodległości

Dokładnie o godz. 11:11 ruszył 26. Bieg Niepodległości. 15 tysięcy osób ma do pokonania 10 kilometrów. Trasa prowadzi przez centrum stolicy: Alejami Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i Alejami Niepodległości.

Tegoroczny bieg jest poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego - dobrowolnego więźnia Auschwitz, zamordowanego po wojnie przez komunistyczne władze. W tym roku obok upamiętnienia szczególnych wydarzeń z historii Polski organizatorzy zwracają uwagę na problemy osób cierpiących na mukowiscydozę. Jest to choroba genetyczna, która atakuje między innymi płuca. Choremu trudno jest oddychać, a każdy dzień jest dla niego walką o oddech.

Niespokojnie przy tęczy

Na placu Zbawiciela doszło już dziś do pierwszych zatrzymań. - Na chwilę obecną do jednostek policji zostało doprowadzonych około 30 osób z centrum, m.in. rejonu placu Zbawiciela, Dworca Centralnego, okolic Pałacu Kultury i Nauki. Osoby te posiadały materiały pirotechniczne, których używanie podczas dzisiejszych zgromadzeń jest zakazane – powiedział TVNWarszawa o godz. 11:50 Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Przeczytajcie też:  Spalić tęczę, czy uratować tęczę?

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.