Trwa ładowanie...
zatrzymanie
27-10-2017 09:29

Policjanci skuli mężczyznę i bili pałkami po stopach. Brutalne zachowanie na komendzie w Warszawie

Prokuratura przez kilka lat gromadziła dowody.

Share
Policjanci skuli mężczyznę i bili pałkami po stopach. Brutalne zachowanie na komendzie w Warszawie
d2lcqh8

Czterej warszawscy policjanci mieli znęcać się nad zatrzymanym mężczyzną na komisariacie. Jak i informuje "Rzeczpospolita", funkcjonariusze bili go pałką w podeszwy stóp. Dziennik dotarł do akt oskarżenia wobec policjantów, którzy staną przed sądem.

Do pobicia doszło w warszawskiej komendzie przy ulicy Wilczej w 2013 roku. Przez kolejne lata Prokuratura Okręgowa w Warszawie po cichu gromadziła dowody przeciwko czterem policjantom, które poświadczały brutalne pobicie Martina C., obywatela Danii.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wraz z przyjaciółmi świętował urodziny brata. Miał głośno śpiewać razem z kolegami na stacji benzynowej. Funkcjonariusze twierdzili, że imprezowicze zachowywali się "wulgarnie i arogancko", następnie go skuli i przewieźli do komendy. Tam, według aktu oskarżenia, policjanci kazali mu zdjąć buty i bili pałkami w podeszwy stóp, co spowodowało u zatrzymanego krwiaka, obrzęk jednej stopy i zasinienia skóry. Mężczyzna cały czas miał założone kajdanki.

Sprawa została skierowana do prokuratury. u2013 Czterej policjanci zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień służbowych i pobicie zatrzymanego, czym spowodowali uszczerbek na jego zdrowiu u2013 mówi u201eRzeczpospolitej" Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Nie przyznali się do winy. Czeka ich sprawa przed sądem.

d2lcqh8

Jak podaje "Rzeczpospolita", nie wiadomo, czy funkcjonariusze dalej pracują w komendzie przy ul. Wilczej.

źródło: Rzeczpospolita.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Jak jadę na 6 rano do pracy, to stoję w korku". Droga, która poróżniła warszawiaków

d2lcqh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lcqh8
d2lcqh8