Trwa ładowanie...

Policjanci z Wilna na ulicach Warszawy!

"Czynny udział w służbach patrolowych. Dziennych i nocnych"

Share
Policjanci z Wilna na ulicach Warszawy!
d2lu8hq

Nie zdziwcie się, jeśli legitymujący was policjant zacznie mówić do was po litewsku. Wspólne polsko-litewskie patrole na stołecznych ulicach to część programu wizyty delegacji policjantów służb patrolowych z Wilna, która gości w Komendzie Stołecznej Policji. Wileńscy funkcjonariusze będą brali czynny udział w służbach patrolowych, zarówno dziennych, jak i nocnych. Dziś na ulicach Warszawy litewscy policjanci wraz z warszawskimi funkcjonariuszami pełnią patrole w umundurowaniu służbowym bez środków przymusu bezpośredniego i występują w roli obserwatorów.

W trakcie pobytu zostaną również włączeni w działania związane z zabezpieczeniem obchodów Święta Pracy (1maja) i Święta Konstytucji 3 Maja. Będą także pełnić służbę w ramach zabezpieczenia meczu piłkarskiego o Puchar Polski na Stadionie Narodowym.

Pobyt zagranicznych gości jest wynikiem ustaleń Komendanta Stołecznego Policji dokonanych podczas tegorocznej Konferencji Szefów Policji Stolic Państw Nadbałtyckich, która odbyła się niedawno w Tallinie.

d2lu8hq

Przeczytajcie też: Manifestacje 1 maja

d2lu8hq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lu8hq
d2lu8hq