Trwa ładowanie...

Policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą!

3 miliony papierosów bez akcyzy! 5 osób aresztowanych

Share
Policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą!
d16bxfj

Nad tą sprawą policjanci z bielańskiej komendy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji pracowali kilkanaście miesięcy. Kilka dni temu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej i przy wsparciu stołecznych policjantów przeprowadzili akcję, w wyniku której w jednym z magazynów na terenie Warszawy ujawnili prawie 3 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilkunastu policjantów dokonało też zatrzymania pięciu osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się zakupem i sprzedażą wyrobów tytoniowych.

59-letni Jan K., 39-letni Adrian K., 41-letnia Beata D., 47-letni Krzysztof S. oraz 52-letni Zbigniew M. zostali zatrzymani i przewiezieni do bielańskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na czele zorganizowanej grupy przestępczej stał Jan K., który kierował działaniami jej członków zlecając im składanie zamówień w postaci wyrobów tytoniowych u osób z przygranicznych miejscowości, a następnie wraz z pozostałymi członkami grupy przewoził je do specjalnego magazynu, skąd trafiały na warszawskie bazary.

W sumie zatrzymani narazili Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej należności celnej na kwotę 92 tysięcy złotych, z tytułu niezapłaconej akcyzy na kwotę ponad 2 milionów złotych oraz niezapłaconego podatku VAT na kwotę ponad pół miliona złotych. Prokurator przedstawił im zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci zabezpieczyli 340 000 złotych na poczet przyszłych kar. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

d16bxfj
d16bxfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16bxfj