Trwa ładowanie...

Policjant, który kopał stanie przed sądem!

Stołeczny sąd nie zgodził się na umorzenie sprawy (wideo)

Policjant, który kopał stanie przed sądem!
d1gfp19

Policjant, który kopał demonstranta podczas Święta Niepodległości w 2011 roku stanie jednak przed sądem. Stołeczny sąd odmówił uwzględnienia wniosku prokuratury, by umorzyć sprawę.

7 marca rozpocznie się proces funkcjonariusza Karola C. Chodzi o sytuację jaką można było zobaczyć w internetowym filmie. Widać na nim, jak cywilny* funkcjonariusz kilka razy kopie w głowę kulącego się demonstranta*. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła wówczas śledztwo.

Policjantowi postawiono zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K. Karol C. uderzał w głowę, kilka razy kopnął oraz użył gazu łzawiącego, kierując jego strumień na twarz pokrzywdzonego.

d1gfp19

W październiku 2012 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec funkcjonariusza na rok oraz o zobowiązanie go do zapłaty 500 zł na cel społeczny. Wczoraj stołeczny sąd odmówił uwzględnienia wniosku.

Karol C. został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Podczas obchodów Święta Niepodległości po starciach z policją zatrzymano 210 osób. Lekko rannych zostało 40 policjantów. Do szpitali przewieziono 29 osób.złotych! Zniszczono 14 radiowozów. Spalono dwa samochody TVN, uszkodzono samochody Polsatu i Polskiego Radia. Zarzuty usłyszało 176 osób. Zamieszki kosztowały 50 tys.

Zobaczcie wstrząsające wideo! (+18)

d1gfp19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gfp19