Trwa ładowanie...

Policjant skazany za skopanie manifestanta na Marszu 11.11.11

Półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz ośmioletni zakaz wykonywania zawodu dla policjanta
Share
Policjant skazany za skopanie manifestanta na Marszu 11.11.11
d1g9wg3

Karol C., były już funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz osiem lat zakazu pracy jako policjant, detektyw albo ochroniarz. Wszystko dlatego, że 2 lata temu, podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2011 roku, pobił demonstranta.

Daniel K. został przez niego uderzony w głowę i kilkakrotnie kopany. Policjant użył przeciwko niemu gazu łzawiącego, kierując jego strumień na twarz pokrzywdzonego. Niedługo później w Internecie został opublikowany film przedstawiający całe wydarzenie. Nagranie nagłośniło całą sytuację. Wideo było jednym z dowodów w sprawie.

Zobacz: Policjant, który kopał stanie przed sądem!

Daniel K. nie był agresywny, nie uciekał, nie sprawiał wrażenia, jakby miał utrudniać czynności - powiedział sędzia Wojciech Łączewski, wydając wyrok w sądzie pierwszej instancji - Karol C. nie jest jednoosobowym wymiarem sprawiedliwości, który ma wymierzać karę za przestępstwo. Tymczasem oskarżony zaczął bić pokrzywdzonego z furią i agresją niespotykaną dla funkcjonariusza policji. Oskarżony jest dojrzałym człowiekiem. Jeśli czuł, że emocje nie pozwalają mu na wykonywanie obowiązków, powinien zgłosić to swojemu dowódcy. Policjant ma obowiązek respektowania godności ludzkiej i przestrzegania praw człowieka. Nawet najgorszy przestępca praw człowieka się nie wyzbywa. Kopanie bezbronnej osoby nie ma nic wspólnego z ochroną godności. Działanie oskarżonego zasługuje na szczególne potępienie. Działał przeciwko obywatelowi, którego miał obowiązek chronić. To dyskwalifikuje go z możliwości wykonywania zawodu policjanta.

Wyrok w tej sprawie zapadł już w maju, dziś utrzymał go w mocy Sąd Okręgowy w Warszawie. Orzeczenie jest prawomocne.

d1g9wg3

Zobacz także: Policjant ranił nożem żonę, potem sam się zabił

d1g9wg3

Podziel się opinią

Share
d1g9wg3
d1g9wg3