Trwa ładowanie...

Polonia Warszawa z nowym stadionem na 15 tys. osób. Są wyniki konkursu

Władze Warszawy ogłosiły zwycięzcę konkursu architektonicznego na nowy stadion Polonii Warszawa na Muranowie. Obok obiektu piłkarskiego stanie budynek Centrum Wsparcia Młodzieży, a także hala sportowa.
Share
Polonia Warszawa po latach doczeka się nowego obiektu.
Polonia Warszawa po latach doczeka się nowego obiektu.Źródło: facebook.com
d34ndnv

W 2007 roku władze Warszawy przekazały pieniądze na modernizację obiektów Legii Warszawa. Drugi największy klub w stolicy czekał na to wiele lat. "To wielki dzień i sukces dla naszego klubu i dziękujemy wszystkim zaangażowanym" - czytamy na oficjalnym profilu Polonii Warszawa na Facebooku.

To reakcja na rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego ws. modernizacji obiektów klubowych.

- Zwycięski projekt cechują homogeniczność materiałowa obiektów, analogia w rozwiązaniach fasad, ekspozycja historii miejsca, właściwa oprawa budynku historycznego, lokalizacja funkcji miastotwórczych od strony ulicy Konwiktorskiej, integracja z parkiem Traugutta, wydzielona strefa parkingu dla zawodników na poziomie -1, ekspozycja fontanny, plac miejski oraz szeroka otwartość - ogłosiła w poniedziałek architekt miasta Warszawy Marlena Happach.

d34ndnv

Wiceprezydent Warszawy Beata Kaznowska dodała, że zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł, a także wykona dokumentację projektową.

Zobacz także: Burza po słowach Wałęsy o UE. Tarczyński ironicznie o byłym prezydencie

Stadion Polonii Warszawa na 15 tys. osób

Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku ówczesna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła konkurs na przebudowę obiektów sportowych przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie.

d34ndnv

Wśród wymagań zaznaczono, że projekt ma przewidywać trybuny na 15 tys. widzów i dwa nowe budynki od strony Bonifraterskiej, mieszczące m.in. halę do koszykówki i siatkówki.

Zarządzeniem władz miasta na budowę nowego stadionu ma być przeznaczone 158 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ndnv

Podziel się opinią

Share
d34ndnv
d34ndnv