Trwa ładowanie...

Polska tylko dla Polaków? Warszawiacy odpowiadają

"Tolerujemy wszystkich, byle nikt nie narzucał nam swojej woli".

Polska tylko dla Polaków? Warszawiacy odpowiadają
d2v9f9l
d2v9f9l

Na początku sierpnia w sieci pojawił się filmik zrealizowany w formie sondy ulicznej. Vin, prowadzący kanał "Czarny Humor" to czarnoskóry mężczyzna i napływowy mieszkaniec Warszawy. Spacerując wzdłuż Nowego Światu, zadał przechodniom dwa fundamentalne pytania: "Kim jest prawdziwy patriota?" i "Czy Polska jest tylko dla Polaków"? Filmik powstał tuż przed burzą wywołaną ewentualnym przyjęciem imigrantów do stolicy. Jak wówczas odpowiadali Warszawiacy?

"Polska jest dla tych, którzy chcą dla niej dobrze" - mówi jedna ze spacerowiczek. "Jeśli myślę o imigrantach przyjeżdżających do Polski, to liczyłabym na to, że będą oni gotowi przystosować się do naszego kraju, do naszego prawa i reguł. Że nie będą wymagać więcej, niż wymagają nasi mieszkańcy" - odpowiada inna. Mężczyzna zaczepiony na Nowym Świecie przez Vina mówi: "tolerujemy wszystkich, byle nikt nie narzucał nam swojej woli". Zobaczcie cały film.

Sonda powstała jeszcze zanim rozpoczęła się dyskusja na temat przyjęcia imigrantów do Polski. Teraz rozmowy o tej sprawie nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Czy dziś Warszawiacy odpowiedzieliby tak samo?

d2v9f9l
d2v9f9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9f9l