Trwa ładowanie...
d17ce73

Polska według Lotniska Chopina. Tak port lotniczy wita podróżnych

Plakaty zostały umieszczone m.in na wprost wyjścia z przylotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska według Lotniska Chopina. Tak port lotniczy wita podróżnych
d17ce73

Na Lotnisku Chopina w Warszawie pojawiły się nietypowe plakaty z okazji Święta Niepodległości. Grafiki przedstawiające "nowe" granice naszego kraju wywołały niemałe poruszenie w sieci.

Zdjęcie z warszawskiego portu lotniczego opublikował jeden z podróżnych ze Wschodu. Na plakacie nałożone zostały dwie mapy: jedna, która ukazuje nasze obowiązujące granice, a druga przedstawiającą Polskę z 1918 r. Wówczas nasz kraj odzyskał niepodległośc po 123 latach. "1918. Poland regains its intependence after 123 years" - brzmi podpis na plakacie (po polsku: Polska odzyskuje niepodległość po 123 latach - przyp. red.).

Warto zaznaczyć, że w 1918 roku w granicach polskiego kraju znajdowały się takie miasta jak Wilno, czy Lwów. Poza nimi znajdowały się tereny na północ od Mławy oraz na zachód od Częstochowy i Gdyni. Jednak, jak wynika z mapy zaprezentowanej przez Lotnisko Chopina, Polska obejmuje zarówno obszary z czasów współczesnych, jak i te z czasów po I wojnie światowej.

d17ce73

Plakaty podzieliły Internautów. "Chamstwo skończone. Ta tablica jest umieszczona na wprost wyjścia z przylotów. Ciekawe, co byłoby, gdyby we Frankfurcie zawisła taka sama mapa Niemiec z niemieckim Śląskiem, Pomorzem i Mazurami" - zastanawia się jeden z nich.

"Ale dlaczego nie Polska z czasów Rzeczpospolity Obojga Narodów, jak coś to iść na całoś" - proponuje pan Łukasz. Z kolei pan Mikołaj zapytał, co jest niepoprawnego w przedwojennych granicach Polski. "Faktycznie można było go nieco lepiej wykonać (niektóre szczegóły bardziej wyróżnić), ale zamysł do mnie przemawia (pis. org. - przyp. red)" - napisał w komenatrzu.

Skąd pomysł na takie plakaty z okazji Święta Niepodległości? WawaLove.pl wysłało zapytanie do rzecznika Lotniska Chopina, czekamy na odpowiedź.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d17ce73

Przeczytajcie również: Wyciek gazu w Wilanowie. Ewakuacja mieszkańców

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d17ce73

d17ce73
d17ce73