Trwa ładowanie...
d1wj3st

Pomalują 1,4 tys. ławek w miejskich parkach!

"Nowe " ławki będą w kolorach oliwkowym, kości słoniowej i tradycyjnej zieleni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomalują 1,4 tys. ławek w miejskich parkach!
d1wj3st

*Trwa przegląd i odświeżanie ławek stojących w sześciu parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta . Do tej pory odmalowano je w parku Skaryszewskim i Ujazdowskim. Łącznie 530 sztuk. * W najbliższych dniach malowanie czeka także ławki na Polu Mokotowskim oraz w parku Fosa i Stoki Cytadeli, a pod koniec lipca w Ogrodzie Saskim i parku Praskim.

Powierzchnie ławek przeznaczonych do malowania powinny być gładkie, suche i bez zanieczyszczeń. Dlatego przed nałożeniem nowej farby najpierw usuwana jest stara, a następnie drewno wygładzane jest papierem ściernym i czyszczone z pyłu. Przy okazji malowania uzupełniane są brakujące elementy i wymieniane połamane deski. Na świeżo pomalowanych ławkach zawsze zostawiana jest informacja ostrzegająca potencjalnych użytkowników. Parkowe ławki odświeżane są co roku.

Jeszcze w wakacje remont przejdzie także 188 ławek ustawionych m.in. przy Trakcie Królewskim. Jesienią natomiast przeprowadzona zostanie modernizacja 15 ławek chopinowskich.

d1wj3st

Zarząd Oczyszczania Miasta ma pod opieką w sumie 2 666 ławek rozstawionych w parkach, na skwerach i przy zieleńcach. W lipcu liczba ta zwiększy się o kolejnych 89, które zostaną ustawione w miejscach wynikających ze zgłoszeń mieszkańców Warszawy.

Przeczytajcie też: Za darmo: Treningi Tai Chi

Podziel się
Podziel się
d1wj3st

Podziel się opinią

Share

d1wj3st

d1wj3st