Trwa ładowanie...
boks
Tomasz Jakubowski
03-04-2017 09:23

Pomnik Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Gwardii

W niedzielę minęło 41 lat od śmierci twórcy polskiej szkoły boksu

Pomnik Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Gwardii
dxaqt2w

Ruszył konkurs na pomnik Feliksa "Papy" Stamma. Monument upamiętniający legendarnego trenera polskich bokserów ma stanąć na skwerze w pobliżu stołecznej Hali Gwardii, w niedalekiej odległości od al. Jana Pawła II. Wybór miejsca - zatwierdzony przez Radę Warszawy w 2015 roku - jest nieprzypadkowy.

- To właśnie tutaj w 1953 roku odbyły się historyczne mistrzostwa Europy, w których sportowe dzieci "Papy" Stamma w ciągu jednego dnia zdobyły dziewięć medali, w tym aż pięć złotych - powiedziała Paula Stamm, prawnuczka słynnego szkoleniowca, pomysłodawczyni pomnika i założycielka fundacji jego imienia.

Dodała, że pomnik ma być swoistego rodzaju symbolem, ma przypominać, inspirować i uczyć kolejne pokolenia młodych Polaków, że sport wychowuje, buduje charakter i kształtuje osobowość na całe życie. - To ważne, aby zachować pamięć o wielkim polskim autorytecie i wzorze do naśladowania. To nasza historia, tożsamość i tradycja, którą trzeba propagować - podkreśliła.

dxaqt2w

Jak poinformowała, po wyborze najlepszej pracy, czynione będą starania, by odsłonięcie pomnika nastąpiło w maju 2018 roku, w 65. rocznicę historycznych ME. Wspomniała, że budowniczym będzie mógł zostać każdy, kto wykupi cegiełkę charytatywną przygotowaną przez fundację.

W niedzielę minęło 41 lat od śmierci twórcy polskiej szkoły boksu i jej potęgi oraz wychowawcy wielu mistrzów olimpijskich.

dxaqt2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxaqt2w