Trwa ładowanie...
d25o9w4
boks

Pomnik Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Gwardii

W niedzielę minęło 41 lat od śmierci twórcy polskiej szkoły boksu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Gwardii
d25o9w4

Ruszył konkurs na pomnik Feliksa "Papy" Stamma. Monument upamiętniający legendarnego trenera polskich bokserów ma stanąć na skwerze w pobliżu stołecznej Hali Gwardii, w niedalekiej odległości od al. Jana Pawła II. Wybór miejsca - zatwierdzony przez Radę Warszawy w 2015 roku - jest nieprzypadkowy.

- To właśnie tutaj w 1953 roku odbyły się historyczne mistrzostwa Europy, w których sportowe dzieci "Papy" Stamma w ciągu jednego dnia zdobyły dziewięć medali, w tym aż pięć złotych - powiedziała Paula Stamm, prawnuczka słynnego szkoleniowca, pomysłodawczyni pomnika i założycielka fundacji jego imienia.

Dodała, że pomnik ma być swoistego rodzaju symbolem, ma przypominać, inspirować i uczyć kolejne pokolenia młodych Polaków, że sport wychowuje, buduje charakter i kształtuje osobowość na całe życie. - To ważne, aby zachować pamięć o wielkim polskim autorytecie i wzorze do naśladowania. To nasza historia, tożsamość i tradycja, którą trzeba propagować - podkreśliła.

d25o9w4

Jak poinformowała, po wyborze najlepszej pracy, czynione będą starania, by odsłonięcie pomnika nastąpiło w maju 2018 roku, w 65. rocznicę historycznych ME. Wspomniała, że budowniczym będzie mógł zostać każdy, kto wykupi cegiełkę charytatywną przygotowaną przez fundację.

W niedzielę minęło 41 lat od śmierci twórcy polskiej szkoły boksu i jej potęgi oraz wychowawcy wielu mistrzów olimpijskich.

Źródło: PAP

d25o9w4

Przeczytajcie też: Reprywatyzacja w stolicy. Kamienica za 8 mln zł kupiona za 30 tysięcy

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4