WP

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Wydano zgodę na prace archeologiczne

Mazowiecki konserwator zabytków zgodził się na kolejny etap prac związany z budową pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Aby mógł powstać w tym miejscu, konieczne jest przeprowadzenie badań archeologicznych. O wydaniu tej zgody poinformował komitet społeczny budowy pomników smoleńskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Postument pod pomnik Lecha Kaczyńskiego przy Placu Piłsudskiego w Warszawie
Postument pod pomnik Lecha Kaczyńskiego przy Placu Piłsudskiego w Warszawie (East News, Fot: Karol Porwich)
WP

Konserwator zdecydował o rozpoczęciu prac archeologicznych 30 lipca, jednak jak podaje TVN Warszawa, informację o tym podano dopiero w poniedziałek. Prace będą odbywały się na terenie przeznaczonym pod budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego, przed siedzibą Garnizonu Warszawskiego.

Rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w rozmowie z portalem zaznaczyła, że pozwolenie to wydano na okres sześciu miesięcy, a jego ważność kończy się 31 grudnia. Jednak według Agnieszki Żukowskiej urząd nie otrzymał jeszcze zawiadomienia o rozpoczęciu prac archeologicznych.

Obszar, na którym mają zostać przeprowadzone prace, jest już ogrodzony. Mimo to nie ma tam jeszcze robotników. Teren z zaparkowanego wewnątrz placu budowy samochodu obserwuje mężczyzna. To prawdopodobnie pracownik firmy ochroniarskiej, zabezpieczający postument, na którym ma stanąć pomnik.

WP
Agencja Gazeta
Podziel się

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP