Trwa ładowanie...

Ponad 100 zarzutów dla Froga. "227 km/h po Trasie Siekierkowskiej"

"41 razy przekroczył dopuszczalną prędkość" [WIDEO]

Ponad 100 zarzutów dla Froga. "227 km/h po Trasie Siekierkowskiej"
d17aqbu
d17aqbu

* Robert N. pseudonim Frog usłyszy ponad 100 zarzutów dotyczących pirackiej jazdy ulicami Warszawy. Biegły orzekł, że kierowca aż 41 razy przekroczył dopuszczalną prędkość, a po Trasie Siekierkowskiej jechał 227 km/h*. - informuje Newsweek.pl

Prokuratura Okręgowa w Płocku przesłała policji akta ze sprawy Roberta N., ps. Frog, w celu wszczęcia postępowań o wykroczenia, dotyczące jego jazdy pod Kielcami (luty 2014) i po ulicach Warszawy (czerwiec 2014). ****

- Policja przeprowadzi postępowania w oparciu o przepisy w sprawach o wykroczenie i podejmie decyzję, czy skierować do sądu ewentualne wnioski o ukaranie. Tego trybu nie można mylić z postępowaniem mandatowym – powiedziała rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

d17aqbu

Przesłanie zebranych materiałów, dotyczących „Froga” do stołecznej komendy policji oraz do komendy miejskiej policji w Kielcach ma na celu wszczęcie dwóch odrębnych postępowań o wykroczenia. Czynności te nie kończą śledztwa prowadzonego przez płocką prokuraturę okręgową – poinformowała Śmigielska-Kowalska.

O "Frogu" zrobiło się głośno w czerwcu, gdy w internecie pojawił się film (nagrany kamerą umieszczoną w jego aucie), na którym widać jak jadąc ulicami Warszawy, auto wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jedzie z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ściga się z motocyklistami. W przypadku wcześniejszej jazdy z nadmierną prędkością trasą Jędrzejów - Kielce Robert N. wymuszał na innych kierowcach gwałtowne zjeżdżanie mu z drogi i zmiany kierunku jazdy. Nie reagował też na sygnały policji, która chciała go zatrzymać.

Według biegłego, w przypadku jazdy "Froga" po Warszawie naruszył on przepisy ruchu drogowego kilkadziesiąt razy. Za przestępstwa, jakie popełnił grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

d17aqbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17aqbu