Trwa ładowanie...
dvywy5n

Ponad 100 zarzutów dla Froga. "227 km/h po Trasie Siekierkowskiej"

"41 razy przekroczył dopuszczalną prędkość" [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 100 zarzutów dla Froga. "227 km/h po Trasie Siekierkowskiej"
dvywy5n

* Robert N. pseudonim Frog usłyszy ponad 100 zarzutów dotyczących pirackiej jazdy ulicami Warszawy. Biegły orzekł, że kierowca aż 41 razy przekroczył dopuszczalną prędkość, a po Trasie Siekierkowskiej jechał 227 km/h*. - informuje Newsweek.pl

Prokuratura Okręgowa w Płocku przesłała policji akta ze sprawy Roberta N., ps. Frog, w celu wszczęcia postępowań o wykroczenia, dotyczące jego jazdy pod Kielcami (luty 2014) i po ulicach Warszawy (czerwiec 2014). ****

- Policja przeprowadzi postępowania w oparciu o przepisy w sprawach o wykroczenie i podejmie decyzję, czy skierować do sądu ewentualne wnioski o ukaranie. Tego trybu nie można mylić z postępowaniem mandatowym – powiedziała rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

dvywy5n

Przesłanie zebranych materiałów, dotyczących „Froga” do stołecznej komendy policji oraz do komendy miejskiej policji w Kielcach ma na celu wszczęcie dwóch odrębnych postępowań o wykroczenia. Czynności te nie kończą śledztwa prowadzonego przez płocką prokuraturę okręgową – poinformowała Śmigielska-Kowalska.

Przeczytajcie też: "Frog" znowu nabija się z policji [WIDEO]

O "Frogu" zrobiło się głośno w czerwcu, gdy w internecie pojawił się film (nagrany kamerą umieszczoną w jego aucie), na którym widać jak jadąc ulicami Warszawy, auto wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jedzie z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ściga się z motocyklistami. W przypadku wcześniejszej jazdy z nadmierną prędkością trasą Jędrzejów - Kielce Robert N. wymuszał na innych kierowcach gwałtowne zjeżdżanie mu z drogi i zmiany kierunku jazdy. Nie reagował też na sygnały policji, która chciała go zatrzymać.

Według biegłego, w przypadku jazdy "Froga" po Warszawie naruszył on przepisy ruchu drogowego kilkadziesiąt razy. Za przestępstwa, jakie popełnił grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Podziel się
dvywy5n

Podziel się opinią

Share

dvywy5n

dvywy5n