Trwa ładowanie...

Ponad 2,5 tys. czworonogów! Wielka Wystawa Psów Rasowych

Wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary, najpiękniejszego szczenięcia, a nawet weterana

Ponad 2,5 tys. czworonogów! Wielka Wystawa Psów Rasowych
d1hkz54

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się prestiżowa wystawa psów rasowych. Związek Kynologiczny zaplanował w tym czasie międzynarodową wystawę, na którą zgłoszono ponad 2500 czworonogów 223 ras.

Przyjadą psy z Polski oraz z zagranicy, w sumie aż z 23 krajów. Do oceny zostało zaproszonych 27 sędziów z całego świata. Wystawa rozpocznie się w sobotę, 11 lipca o godz. 10:00 na terenie Hipodromu – Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłosnej, ul. I Praskiego Pułku 89. Ringi wystawowe rozmieszczone będą na dużej przestrzeni Hipodromu. Ring honorowy i przygotowawczy będzie usytuowany pod dużym namiotem, chroniącym przed deszczem i słońcem. Na wystawie rozstawione zostaną namioty ZKwP, dające cień oraz schronienie w czasie deszczu.

Impreza nie tylko dla czworonogów

Zarówno wystawcy jak i odwiedzający będą mogli przebierać w karmach dla psów , kosmetykach, akcesoriach do pielęgnacji czworonogów, które oferować będą liczne stoiska handlowe. W stoisku gastronomicznym serwowane będzie dobre, świeże i smaczne jedzenie – specjały z grilla, sałatki, zimne napoje, aromatyczna kawa i orzeźwiające lody oraz sorbety. Nie zabraknie też francuskich naleśników.

Pierwszego dnia wystawy, w sobotę oceniane będą psy z następujących grup FCI: 1 – owczarki i nne psy pasterskie, 3 – teriery, 6 – psy gończe i rasy pokrewne, 7 – wyżły, 8 – aportery, płochacze i psy dowodne oraz 10 – charty. Ponadto rasy jeszcze nie uznane przez FCI. Drugiego dnia, w niedzielę zaprezentują się przedstawiciele kolejnych grup FCI: 2 – pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy górskie, 4 – jamniki, 5 – szpice i psy w typie pierwotnym oraz 9 – psy ozdobne i do towarzystwa.

d1hkz54

Best in Show

Każdy dzień wystawy kończyć bedą konkurencje finałowe: wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora oraz najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych Grup FCI.

W niedzielę zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli Grup FCI – czyli Best in Show. Wyboru dokona Eugeny Kuplyauskas – doświadczony sędzia z Rosji. Dodatkowo w sobotę na tym samym terenie odbędzie się również Klubowa Wystawa Dogów Niemieckich, na którą zgłoszono ponad 150 psów we wszystkich umaszczeniach.

Wstęp na wystawę kosztuje 20 zł, tyle samo parking.

d1hkz54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hkz54