Trwa ładowanie...
d170a5h

Ponad 200 stacji Veturilo w Warszawie. Będą kolejne

Inwestycje w rowery miejskie są opłacalne dla prywatnych firm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 200 stacji Veturilo w Warszawie. Będą kolejne
d170a5h

Dwie nowe stacje pojawiły się w popularnym Mordorze. Wiele korporacji ulokowanych na biurowym Służewcu zauważyło, że rower jest najlepszą formą transportu do pracy. Remonty, zakorkowane ulice czy po prostu popularność Veturilo skłoniły do inwestycji we własne stacje rowerowe. Jedna z nich pojawiła się przy kompleksie biurowym na ulicy Marynarskiej. Są też inne, już działające: przy Domaniewskiej oraz Krakowiaków.

Co warte podkreślenia, nowa stacja przy Marynarskiej to siódma, stworzona za prywatne pieniądze . Zainteresowanie taką formą dojazdu pracowników jest duże i najprawdopodobniej wkrótce zostaną stworzone następne. Rower może stanowić jedną z alternatywnych form transportu np. do stacji metra Wierzbno i Wilanowska. Wielu pracowników regularna dojeżdża też jednośladem ze swoich domów.

Dlatego ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne, dotyczące kształtu systemu Veturilo już po 2016 roku. Wtedy to wygasa umowa z obecnym operatorem, firmą Nextbike Polska. W celu zebrania opinii warszawiaków zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów i spotkań konsultacyjnych. O sprawie pisaliśmy tutaj .

d170a5h

Przeczytajcie też: Manifestacje w Warszawie. Protestować może nawet 60 tys. osób

d170a5h

Podziel się opinią

Share
d170a5h
d170a5h