Trwa ładowanie...

Ponad 200 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum

Dziś głosy zostaną przekazane komisarzowi wyborczemu. Organizatorzy przywiozą pudła z formularzami starym jelczem - ogórkiem

Share
Ponad 200 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum
d4343eu

Jak informuje Warszawska Wspólnota Samorządowa 232674 tys. osób podpisało się pod wnioskiem o zwołanie referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz . Jeśli 134 tysiące podpisów będzie ważnych, referendum się odbędzie. Prawdopodobnie na przełomie września i października. Dziś, organizatorzy przywiozą pudła z formularzami starym jelczem "ogórkiem". O godz. 12.00 głosy zostaną przekazane komisarzowi wyborczemu.

Co dalej? Referendum - jeśli się odbędzie - będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział, co najmniej 389 430 osób. Ponad połowa ważnych głosów oddanych przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz sprawi, że straci ona stanowisko.****

W piątek, 19 lipca działacze Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej złożyli w Kancelarii Premiera RP pismo adresowane do Donalda Tuska dot. uczestnictwa w ewentualnym referendum ws. odwołania prezydent. Nie bez powodu: W zeszły wtorek premier Tusk wyraził nadzieję, że warszawiacy nie wezmą udziału w referendum jeśli do niego dojdzie.

d4343eu

Poszczególne partie również zbierają głosy i oddają je Wspólnocie. Ruch Palikota zebrał i przekazał 7 tys. podpisów, Prawo i Sprawiedliwość - 48 tysięcy. Poseł Przemysław Wipler w otoczeniu młodzieży ze stowarzyszenia Republikanie dostarczył 3 tys. 2 tys. podpisów przysłało stowarzyszenie Warszawskie Forum Lewicy.

Po przekazaniu podpisów Komisarzowi, zostaną one zweryfikowane . Odpadną te z fałszywymi (lub niepełnymi) danymi oraz podpisy osób, które nie mogą głosować w Warszawie.

Mija właśnie 60 dni akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak poinformował nas dziś Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider WSS, o godz. 12.00 przed siedzibą Komisarza Wyborczego w Warszawie (pl. Bankowy 3/5) odbędzie się specjalny briefing Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

d4343eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4343eu