Trwa ładowanie...

Ponad 43 mln złotych dla WOŚP. To jeszcze nie koniec

Od niedzielnego poranka odbywały się imprezy w ramach 24. Finału pod hasłem "Mierzymy wysoko!".

Share
Ponad 43 mln złotych dla WOŚP. To jeszcze nie koniec
d4hfq5r

Po północy na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pojawiło się 43 mln 463 tys. 968 zotych, które mają zostać przeznaczone dla pediatrii i seniorów. Ostateczny wynik zbiórki poznamy jednak za kilka tygodni. Ciągle bowiem można wspierać WOŚP poprzez charytatywne aukcje. Finalna kwota zebrana podczas akcji zwykle podawana jest na początku marca.

Od niedzielnego poranka odbywały się imprezy w ramach 24. Finału pod hasłem "Mierzymy wysoko!". Warszawiacy mieli okazję za darmo przejechać się kultowym, zabytkowym już autobusem oraz pobiec we wspierającej WOŚP imprezie "Policz się z cukrzycą". O godz. 20.00 w całym kraju zostało wysłane "światełko do nieba" - mieszkańcy mogli podziwiać spektakularny pokaz sztucznych ogni.

d4hfq5r

W ubiegłorocznym Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 53 mln złotych. Do przekroczenia tej kwoty potrzebne jest jeszcze około 10 mln złotych. Akcję wciąż można wspierać na aukcjach internetowych. najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 50 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 22 tys. zł). Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 12 tys. zł.

d4hfq5r

Podziel się opinią

Share
d4hfq5r
d4hfq5r