Trwa ładowanie...
euro 2012

Ponad 80 tys. noclegów na Euro 2012

Tyle właśnie miejsc noclegowych czeka na kibiców Euro 2012 w Warszawie i w odległości dwóch godzin podróży autokarem od stolicy.
Share
Ponad 80 tys. noclegów na Euro 2012
d26dfdh

- Ceny w hotelach warszawskich są bardzo wysokie i może być problem z tym, żeby turyści i kibice mniej zamożni zdecydowali się na nocleg w Warszawie. Natomiast jeśli chodzi o region, uważam, że te ceny są bardzo poprawne i związane z połączeniem noclegu z jakimiś atrakcjami. Mimo to nie ma jeszcze bardzo dużego zainteresowania - powiedziała Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Aby zwiększyć ilość tanich miejsc noclegowych, w stolicy powstaną dwa dodatkowe pola kempingowe. Nad Wisłą, koło siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powstanie FanCamp na prawie 5 tys. miejsc. Drugi kemping, w którego organizację włączą się harcerze, ma powstać na Cyplu Czerniakowskim. Kolejne miejsce, na 80 pojazdów kempingowych ma też powstać w okolicy Puszczy Kampinoskiej.

Mazowsze cały czas przygotowuje się na przybycie kibiców. W czerwcu uruchomiony zostanie terminal osobowy na lotnisku w Modlinie. W czasie mistrzostw lotnisko będzie obsługiwało loty czarterowe oraz indywidualne. G**runtowną modernizację przeszły również Koleje Mazowieckie. Nakłady finansowe przeznaczone m.in. na zakup nowego taboru dla regionalnego przewoźnika, wyniosły ponad 1 mld zł. Marszałek mazowiecki poinformował, że podczas mistrzostw KM będą obsługiwać specjalne połączenia, również nocne. **Na czas Euro 2012 spółka planuje wprowadzenie "Biletu Kibica". W ofercie KM będą bilety 5-, 9- i 21-dniowe.

Na Mazowsze trafi też 13 infokiosków - 3 będą w Warszawie, kolejne pojadą do Ostrołęki, Siedlec, Otwocka, Płocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Sochaczewa, Zegrza, Pułtuska, Radomia i Ostrowi Mazowieckiej.

Według szacunków władz województwa, Warszawę i całe Mazowsze ma odwiedzić w trakcie Euro 2012 około miliona podróżujących.

d26dfdh

Podziel się opinią

Share
d26dfdh
d26dfdh