Trwa ładowanie...

POP-y na II linii metra - na których stacjach?

Punktów Obsługi Pasażera jest już 17 w Warszawie. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne

POP-y na II linii metra - na których stacjach?
djs11va
djs11va

Wraz z uruchomieniem centralnego odcinka II linii metra zostały również uruchomione nowe Punkty Obsługi Pasażerów ZTM. Możemy z nich skorzystać na czterech stacjach: Dworzec Wileński, Warszawa Stadion, Świętokrzyska i Rondo ONZ.

Nowe POP-y utrzymane są w szaro-czerwonej kolorystyce z elementami czerni. W każdym znajduje się obniżone okienko do obsługi osób na wózkach inwalidzkich. W POP-ach na stacjach Świętokrzyska oraz Dworzec Wileński znajdują się również stanowiska tłumacza języka migowego. W punktach na stacjach Rondo ONZ i Dworzec Wileński dodatkowo zostały umieszczone specjalne kąciki dla dzieci.

Co załatwimy w POP?

W POP-ach można kupić bilety kartonikowe i długookresowe, zasięgnąć informacji, złożyć odwołanie od wezwania do zapłaty czy przekazać swoje uwagi odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej.

djs11va

Godziny otwarcia

Metro Świętokrzyska (paw 1011) pon. – pt. 7.00-20.00

Metro Rondo ONZ pon. – pt. 7.00-20.00

Metro Dworzec Wileński pon. – pt. 7.00-20.00 i sobota 8.00-15.00

Metro Stadion Narodowy pon. – pt. 7.00-20.00.

17 POP-ów w całej Warszawie

Tyle jest obecnie Punktów Obsługo Pasażera w nszym mieście. Jednak to nie koniec. ZTM planuje w tym roku uruchomić punkt na Dworcu Centralnym, na terenie centrum handlowego Blue City, a także na stacji II linii metra Nowy Świat – Uniwersytet.

djs11va

Zmiany godzin otwarcia

Ponieważ z obserwacji wynika, iż istnieje nieco mniejsze zainteresowanie pasażerów załatwieniem
spraw w POP-ach w godzinach przedpołudniowych - ZTM podjął decyzję o zmianie godzin otwarcia niektórych punktów. Od 9 marca br. POP-y na stacjach Metra Imielin, Marymont, Świętokrzyska (lokal 1000G), Centrum 2 (lokal 2002H) pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-19.00.

Pasażerowie, którzy korzystali dotychczas z wymienionych POP-ów w godzinach
przedpołudniowych, nie pozostali pozbawieni możliwości obsługi. Do ich dyspozycji są bowiem inne pobliskie punkty: Metro Plac Wilsona i Metro Służew, Metro Świętokrzyska (na II linii metra), Metro Centrum (lokal 2010B). Godziny otwarcia pozostałych punktów nie zmieniły się.

djs11va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs11va