Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces

Powodem był wpis na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces

"Obywatelom RP" zostanie wytoczony w najbliższym czasie proces" - poinformował na Facebooku rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej i dodał: "nie pozwolimy na szkalowanie naszej 95-letniej tradycji!". Chodzi o wpis na Twitterze.

Z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia narodowcy zorganizowali Marsz Zwycięstwa w Warszawie. Naprzeciw nim stanęli Obywatele RP i członkinie "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", którzy zablokowali trasę, ale ostatecznie zostali oni usunięci przez policję.

Obywatele RP na facebookowym profilu skomentowali przemarsz narodowców: "tak wygląda polskie Hitlerjugend".

To za ten wpis Mateusz Pławski, rzecznik MW chce pozwać Obywateli RP. - Nie ma zgody na takie komentarze pod naszym adresem - tłumaczy WawaLove.pl Pławski i dodaje: - W tej sprawie na pewno wytoczymy proces. Sprawa jest już w naszym wewnętrznym wydziale prawnym, który w najbliższym czasie będzie nad tą sprawą pracował. Będziemy informowali o innych procesach wytaczanych przeciwko obraźliwym wpisom ze strony środowiska liberalno-lewicowego - mówi rzecznik.

Skontaktowaliśmy się z Obywatelami RP i zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie.

- Już wielokrotnie słyszeliśmy ze strony ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, że nas pozwą za nazywanie ich faszystami. Zaczekajmy aż to się stanie - odpowiada działacz Obywateli RP.

Przeczytaj też: 21-latek aresztowany. Te przestępstwa były jego "sposobem na życie"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.