Trwa ładowanie...
d3uhnv2

Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces

Powodem był wpis na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces
d3uhnv2

"Obywatelom RP" zostanie wytoczony w najbliższym czasie proces" - poinformował na Facebooku rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej i dodał: "nie pozwolimy na szkalowanie naszej 95-letniej tradycji!". Chodzi o wpis na Twitterze.

Z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia narodowcy zorganizowali Marsz Zwycięstwa w Warszawie. Naprzeciw nim stanęli Obywatele RP i członkinie "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", którzy zablokowali trasę, ale ostatecznie zostali oni usunięci przez policję.

Obywatele RP na facebookowym profilu skomentowali przemarsz narodowców: "tak wygląda polskie Hitlerjugend".

d3uhnv2

To za ten wpis Mateusz Pławski, rzecznik MW chce pozwać Obywateli RP. - Nie ma zgody na takie komentarze pod naszym adresem - tłumaczy WawaLove.pl Pławski i dodaje: - W tej sprawie na pewno wytoczymy proces. Sprawa jest już w naszym wewnętrznym wydziale prawnym, który w najbliższym czasie będzie nad tą sprawą pracował. Będziemy informowali o innych procesach wytaczanych przeciwko obraźliwym wpisom ze strony środowiska liberalno-lewicowego - mówi rzecznik.

Skontaktowaliśmy się z Obywatelami RP i zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie.

- Już wielokrotnie słyszeliśmy ze strony ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, że nas pozwą za nazywanie ich faszystami. Zaczekajmy aż to się stanie - odpowiada działacz Obywateli RP.

Przeczytaj też: 21-latek aresztowany. Te przestępstwa były jego "sposobem na życie"

d3uhnv2

Podziel się opinią

Share
d3uhnv2
d3uhnv2