ycipk-3i7rmq

Porozmawiaj z warszawiakami o bazarach!

Spotkanie z pisarką Sylwią Chutnik, varsavianistą Jarosławem Zielińskim i architektami - Włodzimierzem Pesselem i Aleksandrą Wasilkowską
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porozmawiaj z warszawiakami o bazarach!
ycipk-3i7rmq

"Czy rzeczywiście współczesna, nowoczesna metropolia musi pozbywać się popularnych miejsc handlu? Czy rewitalizacja jest ratunkiem lub zaprzepaszczeniem idei targowiska?" - pytają organizatorzy sobotniej dyskusji, która o godz. 17.00 odbędzie się w klubie Offside na ul. Brzeskiej 16.

Kolejne, lokalne bazarki są likwidowane. W ich miejscu powstają nowoczesne targowiska, bez staroci, ciuchów czy używanych zabawek, przypominające bardziej działy warzywne w supermarketach. Czy rzeczywiście małe, lokalne targowiska muszą znikać? Jaka jest ich rola, oprócz tego, że można kupić tam produkty? Czy służą integracji? Takie bazarki nie mają wprawdzie takiej reklamy, jak nowoczesne hipsterskie targowiska eko, jednak są centrum lokalnego, dzielnicowego życia. Mamy na nich "swoich" sprzedawców, z którymi lubimy pogadać. Mamy znajomych, którzy handlują.

W sobotę , w Offsidzie koło Bazaru Różyckiego odbędzie się dyskusja na ten temat. Udział w niej wezmą m.in. * Sylwia Chutnik, pisarka przewodniczka i działaczka społeczna, *Jarosław Zieliński - varsavianista i architekt, dr Włodzimierz Pessel z Instytutu Kultury Polskiej UW, Aleksandra Wasilkowska - architektka. Na miejscu będą serwowane m.in. pyzy po warszawsku i flaki. Po spotkaniu odbędzie też mała impreza, którą poprowadzi kolektyw didżejski 2000 Dirty Djs.

ycipk-3i7rmq

Przeczytajcie także: Piknik Motocyklowy Motoserce 2014

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3i7rmq

ycipk-3i7rmq
ycipk-3i7rmq