Trwa ładowanie...

Porzucony samochód na ekspresówce. Służby bezradne

Pojazd został zabezpieczony... pachołkiem.

Share
Porzucony samochód na ekspresówce. Służby bezradne
d31aov4

Od prawie dwóch tygodni na trasie ekspresowej S2 pod Warszawą stoi porzucony samochód. Choć blokuje pas awaryjny i ogranicza widoczność, to służby twierdzą, że nie mogą go usunąć.

Niebieskie Cinquecento stoi na trasie S2 w pobliżu węzła Konotopa. Zostało tam porzucone około tydzień przed świętami. Sprawą zainteresowała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza tą drogą. Urzędnicy stwierdzili, że auto zagraża bezpieczeństwu innych kierowców i zgłosili sprawę do odpowiednich służb.

Pachołek jako zabezpieczenie

- Działania jakie my możemy podjąć, to zgłoszenie sprawy na policję. Robiliśmy to dwukrotnie. Innej mocy sprawczej nie mamy - twierdzi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA w rozmowie z Wawalove.pl.

d31aov4

Dlatego GDDKiA zdecydowała się zabezpieczyć pojazd... pachołkiem. Biało-czerwoną konstrukcję ustawiono kilkanaście metrów za samochodem. - Pojazd jest zabezpieczony, aby nie zagrażał bezpieczeństwu kierowców. Monitorujemy tę trasę 24 godziny na dobę - tłumaczy Tarnowska.

Mimo działań GDDKiA w tej sprawie nic się nie dzieje. Policja twierdzi, że nie ma podstaw, aby odholować pojazd.

"Mamy procedury"

- My mamy swoje procedury. Pojazd musi spełniać dwa warunki - stwarzać zagrożenie i tamować ruch. Ten samochód tych warunków nie spełnia - mówi Wawalove.pl Piotr Świstak z komendy stołecznej policji.

Mimo to, jak zapewnia funkcjonariusz, policja robi wszystko, aby pojazd zniknął z trasy. - Właściciel został już przez nas ustalony. Nasi funkcjonariusze pojechali na miejsce, ale nikogo nie zastali. Próbowaliśmy kontaktować się też z rodziną kierowcy - twierdzi Świstak.

d31aov4

Absurd trwa więc dalej... Kiedy uda się usunąć pojazd z trasy S2? Zarówno policja jak i GDDKiA nie potrafią udzielić odpowiedzi w tej sprawie.

Źródło: Wawalove

d31aov4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31aov4