Trwa ładowanie...
ycipk-44jwpl

Poseł PiS ostro o pracy stołecznego ratusza: "mamy do czynienia z grupą przestępczą"

"Skarb Państwa powinien być spadkobiercą"- komentuje Sebastian Kaleta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS ostro o pracy stołecznego ratusza: "mamy do czynienia z grupą przestępczą"
ycipk-44jwpl

Afera reprywatyzacyjna w toku. W środę na wokandę Komisji pod przewodnictwem Patryka Jakiego trafi sprawa kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 w Warszawie. Jan Mosiński, członek komisji ds. reprywatyzacji, podważa legalność zwrotu kamienicy.

Nieruchomość została w 2013 r. przekazana spadkobiercy właścicieli w użytkowanie wieczyste na 99 lat. Decyzję w imieniu prezydent Warszawy podpisał były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Jerzy Mrygoń. Następnie budynek sprzedano mecenasom Andrzejowi N. i Januszowi Pieczykowi. Jak podawały media, w styczniu 2014 r. sprzedali oni nieruchomość spółkom Jowisz związanym z Grupą Fenix.

Właściciele nieruchomości zostali zamordowani w 1942 r., zaś zgodnie z obowiązującym do 1947 r. kodeksem Napoleona w przypadku, gdy spadkobiercy nie zgłoszą się przez 30 lat spadek uznać należy za wakujący, co otwiera drogę nabycia go przez Skarb Państwa.

ycipk-44jwpl

Jan Mosiński, członek Komisji ds. reprywatyzacji podważa legalność zwrotu kamienicy dla spadkobiercy. - Fikcyjny spadkobierca pojawia się w przestrzeni, na jego rzecz sądy i miasto stołeczne Warszawa przekazują prawa użytkowania wieczystego jako spadkobiercy prawowitemu. Następuje transakcja bardzo szybka w przypadku Poznańskiej 14, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze i to już jest, że tak powiem, interes wielokrotnie przekręcony – komentował dla PAP.

Poseł otwarcie mówił o działalności grupy przestępczej na terenie ratusza. W jego odczuciu kamienica przy Poznańskiej 14 to nic innego, jak "kolejny geszeft".

Komisja zbada bliżej sprawę nieruchomości powołując na świadków lokatorów bloku.

Mafia w stołecznym ratuszu

ycipk-44jwpl

Niedawno Hanna Gronkiewicz- Waltz przyznała, że w stołecznym ratuszu działała grupa przestępcza. Jak twierdzi Mosiński, prezydent Warszawy potwierdziła informacje dopiero wówczas, gdy komisja zebrała pełną dokumentację w sprawie.

Według posła PiS Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawi się na środowym posiedzeniu komisji. - Prezydent ma zabezpieczone pieniądze podatników na płacenie grzywien, bo sama powiedziała, z uśmiechem na ustach, że ich nie zapłaci – komentuje.

Według niego prezydent miasta odpowiada za całą politykę miasta w materii dotyczącej samorządu terytorialnego. "Analizując statut miasta stołecznego Warszawy, widać jak na dłoni, że odpowiadała za wszystkich pracowników, bo tak jest zapisane w statucie. A na pewno odpowiadała za dyrektorów poszczególnych departamentów i wiedziała doskonale o tym, w jaki złodziejski sposób przebiega reprywatyzacja" - zaznaczył Mosiński.

- Będziemy starali się wyjaśnić, dlaczego miasto wcześniej nie złożyło wniosku, że Skarb Państwa powinien być spadkobiercą – poinformował Sebastian Kaleta, członek Komisji ds. reprywatyzacji.

ycipk-44jwpl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Dramat lokatorów zreprywatyzowanej kamienicy. Mają miesiąc na opuszczenie domu *

Źródło: PAP/ WawaLove.pl

Podziel się
ycipk-44jwpl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-44jwpl

ycipk-44jwpl
ycipk-44jwpl