ycipk-3pz5bp

Postawią apartamentowiec na terenie przedszkola?

Mieszkańcy są przeciw. Uważają, że postawienie budynku oszpeci okolicę i zniszczy zaciszny ogród. Mają lepszy pomysł na to miejsce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Postawią apartamentowiec na terenie przedszkola?
ycipk-3pz5bp

Budynek przy ulicy Podchorążych przypomina dworek. Wybudowano je na przełomie lat 40. i 50. Przez ponad 50 lat mieściło się tu przedszkole, zamknięto je przez niż demograficzny.* Budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W ogrodzie tego pięknego obiektu planuje się postawić... nowoczesny apartamentowiec.* Mieszkańcy są przeciw. Uważają, że postawienie budynku oszpeci okolicę i zniszczy zaciszny ogród. Mają lepszy pomysł na to miejsce.

Zobacz także: Przybywa warszawiaków!

W 2012 r. ogród przedszkola został kupiony przez prywatnego inwestora. Jak informuje Gazeta.pl, jeszcze kilkanaście lat temu ówczesna stołeczna konserwator Ewa Nekanda-Trepka nie wydała zgody na inwestycję w tym miejscu. Niemożliwe jest lokowanie w tak cennym wnętrzu jakiegokolwiek obiektu kubaturowego, ponieważ przestrzeń międzyblokowa w tym miejscu powinna zostać wolna od zabudowy - napisała. Na budowę apartamentowca nie pozwala również projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Sielc, który zaznacza, że teren ma być przeznaczony na działalność oświatową, a zabudowa może zająć co najwyżej 20 proc. obszaru. Zieleń z kolei powinna stanowić przynajmniej 60 proc.

ycipk-3pz5bp

Dzielnica jednak wydała jednak warunki zabudowy dopuszczające wzniesienie w ogrodzie apartamentowca. Nie mieliśmy podstaw do odmówienia wydania takiej decyzji - mówią urzędnicy. Od decyzji odwołały się wspólnoty okolicznych domów.* Chodzi o zachowanie obecnego układu urbanistycznego, uratowanie ogrodu oraz wykorzystanie budynku przedszkola dla lokalnej społeczności.* Chcą tam stworzyć Centrum Integracji Mieszkańców.

**Na Sielcach brakuje takiego miejsca, gdzie mieszkańcy, organizacje, instytucje mogą organizować spotkania, koncerty, warsztaty dla dzieci, seniorów, wystawy, debaty obywatelskie...** Pod podaniem podpisały się instytucje - szkoły, gimnazja, biblioteki - mówią.

Więcej na temat idei znajdziecie na stronie projektu .

Zobacz także: Z głodu jadły papier, liście i trawę

ycipk-3pz5bp
Podziel się
Podziel się
ycipk-3pz5bp
ycipk-3pz5bp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pz5bp