Trwa ładowanie...

Potrącenie 7-latka. Mieszkańcy Gocławia zablokują ulicę w ramach protestu

"Przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych"

Potrącenie 7-latka. Mieszkańcy Gocławia zablokują ulicę w ramach protestu
d2qnvqh
d2qnvqh

Spontaniczny protest po dzisiejszym wypadku. W czwartek mieszkańcy Gocławia, podczas porannego i popołudniowego szczytu przez 15 minut będą tłumnie przechodzić przez przejście dla pieszych ul. Umińskiego.

Przypomnijmy. Kierowca czarnego BMW potrącił dziecko przechodzące po pasach przy ul. Umińskiego 5 . W pobliżu mieści się szkoła podstawowa. Przejście nie jest strzeżone, a mieszkańcy wielokrotnie alarmowali, że jest tam niebezpiecznie.

Według ustaleń policji , dziecko przechodziło z mamą na druga stronę ulicy. Widząc przechodniów, jeden z kierowców przyhamował, ale jadący za nim kierowca czarnego BMW postanowił wyminąć samochód przed nim i wjechał na pasy uderzając w malca.

7-letnie dziecko było reanimowane jeszcze przed przyjazdem karetki, przez świadków wypadku. Następnie ratownicy zabrali je do szpitala ul Niekłańską. Jest w ciężkim stanie.

Radny Dariusz Lasocki, napisał po wypadku na swoim profilu: "Potrącone małe dziecko. Relacja straszna. Jeszcze wczoraj na sesji błagałem o bezpieczne przejście". Dodał też, że w grudniu 2015 r. wnosił o podjęcie działań celem wzmocnienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych m.in. na ul. Umińskiego. Opublikował też pismo, jakie otrzymał od Zarządu Dróg Miejskich w sprawie przejścia na Umińskiego. Urzędnicy odpowiedzieli, że zebra jest odpowiednio oznakowana.

d2qnvqh

Okoliczni mieszkańcy zorganizowali więc spontaniczny protest "przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych". - Zaczynamy o 8.00 i przez 15 minut przechodzimy przez pasy w tym miejscu. Dla chcących, ale o 8 zajętych gdzie indziej powtórka akcji o g. 17-17.15. Kto ma kamizelkę odblaskową, niech założy - informują ( link do wydarzenia )

O wypadku poinformował również radny Paweł Trojak.

Kolejny wypadek z udziałem dziecka. Przejście do szkoły nr 312 jest niestrzeżone!

Opublikowany przez Paweł Trojak na 16 marca 2016

d2qnvqh
d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh