Trwa ładowanie...

Potrącił dziecko przechodzące po pasach. "Kierowca przeszarżował"

Wypadek na Gocławiu

Share
Potrącił dziecko przechodzące po pasach. "Kierowca przeszarżował"
dpyr8f4

Kierowca czarnego BMW potrącił dziecko przechodzące po pasach przy ul. Umińskiego 5. W pobliżu mieści się szkoła podstawowa. Przejście nie jest strzeżone, a mieszkańcy wielokrotnie alarmowali, że jest tam niebezpiecznie.

- Zgłoszenie potrzymaliśmy o godz. 16.20 - mówi WawaLove.pl st. asp. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji . - Według wstępnych ustaleń, dziecko przechodziło z mamą na druga stronę ulicy, widząc je jeden z kierowców przyhamował, a jadący za nim kierowca czarnego BMW przeszarżował, minął samochód przed nim i uderzył w dziecko - relacjonuje funkcjonariusz.

7-letnie dziecko było reanimowane jeszcze przed przyjazdem karetki, przez świadków wypadku. Następnie ratownicy zabrali je do szpitala ul Niekłańską. Jest w ciężkim stanie.

dpyr8f4

O wypadku poinformował również jeden z gocławskich radnych, Paweł Trojak. "Przejście do szkoły nr 312 jest niestrzeżone" - napisał między innymi.

Kolejny wypadek z udziałem dziecka. Przejście do szkoły nr 312 jest niestrzeżone!

Opublikowany przez Paweł Trojak na 16 marca 2016

O zamontowanie sygnalizacji w tym miejscu wielokrotnie alarmowali mieszkańcy oraz rodzice dzieci, które chodzą tu do szkoły.

dpyr8f4

- Kierowca, który potrącił chłopca był trzeźwy - podkreśla Piotr Świstak. Na miejscu trwają obecnie czynności policyjne.

Ruch w rejonie wypadku jest utrudniony. Zamknięta dla ruchu jest ul. Umińskiego w kierunku Fieldorfa. ZTM poinformował również o utrudnieniach w kursowaniu autobusów linii 111, 123, 213 i 509 jadących w kierunku ul. Fieldorfa.

dpyr8f4

Podziel się opinią

Share
dpyr8f4
dpyr8f4