ycipk-4ii2ur

Powiśle. Poważna awaria sieci ciepłowniczej. Ogromna dziura na środku ulicy

W nocy ze środy na czwartek doszło do uszkodzenia sieci ciepłowniczej przy ulicy Kruczkowskiego na Powiślu. Od tamtej pory około 70 budynków jest bez ogrzewania. Pracujące nad usunięciem awarii służby przewidują, że ciepło wróci do mieszkań dopiero nad ranem następnego dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po rozszczelnieniu rury na ulicy Kruczkowskiego pojawiła się wyrwa i mnóstwo błota
Po rozszczelnieniu rury na ulicy Kruczkowskiego pojawiła się wyrwa i mnóstwo błota (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
ycipk-4ii2ur

To był mroźny poranek dla części mieszkańców Powiśla. Gdy na zewnątrz panowała minusowa temperatura, w lokalach było niewiele cieplej. To za sprawą rozszczelnienia podziemnego rurociągu przy ul. Kruczkowskiego. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o zamknięciu tej trasy dla ruchu. Informacje o awarii wraz ze zdjęciami otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.

Jak podaje świadek zdarzenia, na miejscu pracują służby - przyjechała policja i straż pożarna, pracuje też ciężki sprzęt. Rura, którą do okolicznych domów płynęła ciepła woda, pękła między mostem Poniatowskiego a ul. Ludną/Książęcą. Rozszczelnienie spowodowało wydostanie się cieczy na powierzchnię pod ogromnym ciśnieniem, co doprowadziło do wyrzucenia sporych mas błota na jezdnię.

Źródło: dziejesie.wp.pl
ycipk-4ii2ur

Portal tvnwarszawa informuje, że zakłóceniami lub brakiem dostaw ciepła do budynków objęte są ulice: al. 3 Maja, Czerniakowska, Ludna, Okrąg, Solec i Wilanowska. Autobusy miejskie linii 162 poruszają się objazdem. Na Targówek pasażerowie mogą się dostać przez Rozbrat, Ludną, Solec, Dobrą i Tamkę.

- Przystępujemy do prac ziemnych, brygady zaczynają się już rozstawiać. Planujemy, że ciepło do mieszkańców popłynie do godziny 1.00 w nocy. Oczywiście będziemy robili wszystko, żeby to było wcześniej – przekazała Radiu dla Ciebie Aleksandra Żurada ze spółki Veolia Warszawa.

Aktualne utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej można sprawdzić TUTAJ.

ycipk-4ii2ur

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nauczyciele nie wytrzymali: masowo nie przychodzą do pracy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ii2ur

ycipk-4ii2ur
ycipk-4ii2ur