Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły w Warszawie. Policja i straż miejska gotowe?

Przed powrotem dzieci do szkół straż miejska kontroluje otoczenia placówek pod kątem bezpieczeństwa. Stołeczna policja uruchomiła specjalne numery, pod które można zgłaszać nieprawidłowości dotyczące oznakowania drogowego w okolicach szkół.

Share
Powrót do szkoły w Warszawie. Policja i straż miejska gotowe?Źródło: Straż Miejska
d1wvzn3

Policja i straż miejska przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego.

W dniach od 1 do 4 września Wydział Ruchu Drogowego stołecznej policji udostępnia specjalne numery, pod którymi można zgłosić nieprawidłowości w oznakowaniu drogowym w okolicach placówek. Numery to: 47 723-72-99 (8-15) oraz 47 723-77-55 (15-8). Celem akcji jest wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Z kolei strażnicy miejscy sprawdzają czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Kontrolują też stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię oraz stan nawierzchni chodników.

d1wvzn3

- W każdym przypadku, kiedy stwierdzamy nieprawidłowości, powiadamiamy zarządcę terenu, aby jak najszybciej je usunął – powiedział Andrzej Furmańczyk, kierownik Referatu Szkolnego VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Furmańczyk dodał, że później strażnicy sprawdzają, czy usterki zostały usunięte przez osoby do tego zobligowane.

Strażnicy zwracają uwagę na wszystkie aspekty wpływające na bezpieczeństwo uczniów. Najczęściej konieczne jest odnowienie znaków poziomych na przejściach dla pieszych. Znaki te ulegają zatarciu z powodu warunków atmosferycznych oraz intensywnej eksploatacji. Wówczas konieczne jest jak najszybsze odświeżenie i odmalowanie oznakowania.

Czasami należy również odsłonić znaki zasłonięte przez gałęzie drzew. Strażnicy miejscy kontrolują również tereny bezpośrednio przylegające do szkół, na których znajdują się boiska i place zabaw.

d1wvzn3

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusze Straży Miejskiej będą pomagać uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Pomogą w przechodzeniu przez najbardziej uczęszczane i zagrożone wypadkami przejścia dla pieszych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1wvzn3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wvzn3
d1wvzn3