Trwa ładowanie...
dfjtwos

Powrót do szkoły? XV Ursynowskie Dyktando transmitowane online

Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego odbędzie się w niedzielę po raz piętnasty. Z powodu pandemii przybrało formę transmisji online. W tym roku nie zostanie również wyłoniony Mistrz Ortografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót do szkoły? Dyktando transmitowane online
Powrót do szkoły? Dyktando transmitowane online (Getty Images, Fot: Getty Images)
dfjtwos

Dyktando rozpoczęło się w niedzielę, 22 listopada o godz. 11. W związku z obostrzeniami transmitowane jest na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów i na Facebooku.

Tradycyjnie, uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Po zakończeniu dyktanda zapoznają się z zasadami pisowni użytych w nim trudnych słów. Jest również możliwość zadawania pytań online.

XV Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego nie będzie konkursem, jak to było w poprzednich edycjach. W żadnej kategorii nie zostanie wyłoniony zwycięzca - Mistrz Ortografii - Ursynów 2020. Statuetki i nagrody pozostaną na przyszły rok.

dfjtwos

- Niestety szalejący wirus i obostrzenia wprowadzone przez rząd nie pozwalają zaprosić państwa na ul. Dereniową do Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Możemy za to spotkać się online i w taki sposób podjąć wyzwanie. Wiem, że mamy wielu pasjonatów polskiej ortografii, nie tylko na Ursynowie. Ja oczywiście zamierzam napisać dyktando i to bezbłędnie. A na żywo zobaczymy się za rok – mówił burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfjtwos

Podziel się opinią

Share
dfjtwos
dfjtwos