ycipk-1h7gjj

Powstaje osiedle TYLKO dla katolików!

Mieszkania będą tańsze niż na rynku!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstaje osiedle TYLKO dla katolików!
ycipk-1h7gjj

Na Bielanach w Warszawie powstaje pierwsze osiedle przeznaczone tylko dla katolickich rodzin wielodzietnych - podało dziś Polskie Radio. -* Pierwszeństwo zakupu będą miały osoby wierzące, dodatkowo udzielające się w ruchach kościelnych. *Lokale będą tańsze niż na rynku mieszkaniowym!

Ten kontrowersyjny pomysł to inicjatywa jednego z deweloperów (prywatnie ojca szóstki dzieci). Pierwsze mieszkania będą dostępne już w tym roku. Ceny nie są znane - stawki jakie będą musiały rzeczywiście zapłacić rodziny, są niejawne.

- To przede wszystkim jest bardzo fajny pomysł ze względu na to, że pozwala ludziom, którzy dotąd marzyli o mieszkaniu, nie zmagać się z bardzo trudnym rynkiem nieruchomości, z wypracowywaniem zysku dla deweloperów – powiedział dziś "Trójce" Szymon Hołownia. - Nie wydaje mi się, żeby udało się uchronić całkowicie dzieci czy młodzież przed zgubnym wpływem świata i narkotyków, znajomych myślących inaczej – dodał publicysta.

ycipk-1h7gjj

Wątpliwości budzi sposób wybierania rodzin. Do umowy kupna trzeba będzie przedłożyć zaświadczenie o aktywnym udziale w ruchach kościelnych? Kiedy rodzic szóstki dzieci miałby mieć czas na częstszy niż zazwyczaj udział w życiu kościoła? Pytań jest więcej. Czy wieloletnia rodzina, w której tylko jedna osoba jest wierząca będzie miała mniejsze szanse?

Co o tym sądzicie? Czy powinna być dopuszczana selekcja pod względem religijnym, jeśli chodzi o rodziny wielodzietne?

Czekamy na Wasze komentarze!

Podziel się
ycipk-1h7gjj
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1h7gjj

ycipk-1h7gjj
ycipk-1h7gjj