Trwa ładowanie...
d2o8hmw

Powstała MAPA PRZESTĘPSTW popełnionych w Warszawie!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstała MAPA PRZESTĘPSTW popełnionych w Warszawie!
d2o8hmw

Dzięki powstałej mapie, każdy może sprawdzić, do jakich przestępstw doszło w jego okolicy: na jakiej ulicy często dochodzi do kradzieży samochodów, włamań do mieszkań, czy rozbojów, zabójstw, podpaleń i podkładania materiałów wybuchowych. Możemy sie też dowiedzieć, w jakich godzinach do takich przestępstw najczęściej dochodzi.

*ZOBACZ MAPĘ PRZESTĘPSTW POPEŁNIONYCH W WARSZAWIE! *

Portal Dobraulica.pl walczył o powstanie tej mapy od czerwca 2012 roku. Przy wsparciu prawników z Sieci Obywatelskiej Watchdogs Polska , starania o dostęp do danych rozpoczęto** **od Komendy Stołecznej. Okazało się jednak, że tego typu dane nie są informacją publiczną, a nawet gdyby były, to i tak nie istnieje system, który by je zbierał w jednym miejscu. Szczęśliwie okazało się, że taki system istnieje. Problemem okazał się brak możliwości odfiltrowania danych osobowych. Nie obyło się bez procesu, który dotyczył sporu, czy udostępnienie danych o przestępczości naruszają ochronę danych osobowych czy też nie.

d2o8hmw

By nie naruszać ustawy o ochronie danych osobowych oraz prywatności osób poszkodowanych, wszystkie przestępstwa, do jakich doszło w mieszkaniach/domach/piwnicach prezentowane są orientacyjnie i przypisane są najbliższej ulicy , a nie konkretnemu budynkowi.

By dodatkowo chronić ofiary gwałtu, zgodnie z sugestią policji, takich danych nie ma w ogóle. Zrezygnowano też z publikacji danych dotyczących przypadków dzieciobójstwa oraz przestępczości w rodzinie - większość tych zdarzeń dotyczy zaległości w płaceniu alimentów.

Czytaj też: Narkotyki w warszawskich szkołach

d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw