Trwa ładowanie...

Powstała mapa warszawskich murali PRL

Z tej okazji dla amatorów fotografii przygotowano konkurs z nagrodami!

Powstała mapa warszawskich murali PRL
d4dxi76
d4dxi76

- Mapę stworzyło Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na podstawie danych zebranych w ramach projektu „Bliżej konsumenta”. Znalazło się na niej 12 murali PRL ze Śródmieścia, Woli, Pragi i Ursusa - tłumaczy pomysłodawczyni projektu " Bliżej Konsumenta " Anna Brzezińska.

Murale reklamowe zaczęły pojawiać się w Warszawie, podobnie jak i innych miejscach Polski na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Największy ich rozkwit datowany jest jednak dwie dekady później. Z tego okresu też najwięcej wielkoformatowych malowanych reklam przetrwało do dziś.

- W czasach, gdy o wolnym rynku trudno było mówić, nic-nie-reklamujące murale były równie abstrakcyjne, co neony sklepu mięsnego czy kolei radzieckich. I równie artystycznie dopracowane. Niestety w powszechnym odczuciu - mniej urokliwe. Choć z racji gabarytów, nie sposób było ich nie dostrzec, to niewielu traktowało je jako obiekty warte uwagi. Ich dokumentacja z lat świetności jest więc znikoma - opowiada Anna Brzezińska.

d4dxi76

Mapkę można ściągnąć ZA DARMO ze strony artmuseum.pl . Na dole strony znajdują się zagadki na temat warszawskich murali. Planując zwiedzanie warto wziąć ze sobą aparat, bo akcji towarzyszy konkurs. Każdy kto rozwiąże fotozagadkę, weźmie udział w konkursie!

Konkurs trwa od godziny 12:00, 13.10.2012 r. do 18.11.2012 r.

Więcej informacji: Pędzlem w konsumenta

d4dxi76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dxi76