Trwa ładowanie...

Powstała nowa linia autobusowa - "Bulwarówka"

Zostaną uruchomione też nowe przystanki autobusowe

Powstała nowa linia autobusowa - "Bulwarówka"
diu0dxi

Z myślą o miłośnikach spędzania czasu nad Wisłą, Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową 385. W swój kurs "Bulwarówka", jak ją nazwaliśmy, wyruszy już 24 lipca.

- Głównym zadaniem linii będzie obsługa bulwarów oraz Parku Fontann - informuje WawaLove.pl Igor Krajnow z ZTM . - Autobusy tej linii będą kursowały wyłącznie w weekendowe noce (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) w godz. 20.00 – 3.00 z częstotliwością co 15 minut - wyjaśnia rzecznik.

Trasa linii będzie następująca: Metro Politechnika – Trasa Łazienkowska – Wisłostrada – Krasińskiego – Plac Wilsona. Rozkład linii będzie dostosowany do rozkładu nocnych kursów metra. Autobusy będą podjeżdżały pod stacje metra Politechnika i Plac Wilsona na 5 minut przed odjazdem pociągów podziemnej kolei.

W trakcie pierwszego weekendu kursowania (z 24 na 25 lipca oraz z 25 na 26 lipca) autobusy nie będą się mogły zatrzymywać na przystankach Podzamcze i Boleść w kierunku pl. Wilsona. Przystanki te zostaną uruchomione dopiero w następny weekend.

diu0dxi

Nad Wisłą, w rejonie Cypla Czerniakowskiego, dokładnie na wysokości pomnika Chwała Saperom, zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe - Pomnik Sapera. Będą to przystanki "na żądanie".

W pierwszym etapie, ze względu na to, że muszą zostać przystosowane do tego, by bezpiecznie mogły się tam zatrzymywać autobusy przegubowe, będzie z nich korzystała wyłącznie "Bulwarówka" czyli linia 385. Od przyszłego weekendu, po zakończeniu ich przebudowy, będą tam stawały także autobusy linii: 138, 141, 182, 185 i 188. Mapę przejazdu w większej rozdzielczości znajdziecie tutaj .

diu0dxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diu0dxi