Trwa ładowanie...

Powstała “praska mapa rzemieślników”

Mapa zostanie wydana w wersji kieszonkowej i jako plakat. Jej drukowana wersja będzie dostępna w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Powstała “praska mapa rzemieślników”
d4g5qq2
d4g5qq2

Na Pradze można załatwić wszystko: od naprawy futer po szlifowanie noży. Wszystko dzięki małym zakładów rzemieślniczym rozsianym po dzielnicy. Niektóre z nich sięgają historią czasów przedwojennych. Dzięki mapie wydanej właśnie przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze Praga Północ będziemy mogli łatwo odnaleźć praskich rzemieślników i dowiedzieć się więcej o historii każdego z zakładów. Premiera papierowej wersji mapy będzie miała miejsce dziś, o godz. 16 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Póżniej pojawi się także w sieci.

To już druga mapa rzemieślników autorstwa aktywistów z Miasto Jest Nasze. Wcześniej podobne wydawnictwo stowarzyszenie przygotowało na Żoliborzu. W planach są kolejne dzielnice. Cel mapy nie jest czysto informacyjny. To także promocja znikającej kultury rzemieślników miejskich, których niestety ubywa z każdym rokiem. Wiele praskich zakładów ma swoją historię sięgającą czasów przedwojnia. Stowarzyszeniu zależy na kultywowaniu rzemiosła i wspieraniu rzemieślników jako elementu tożsamości Warszawy.

Mapa obejmuje ponad 60 zakładów

- Przy tworzeniu mapy członkowie MJN odwiedzili osobiście ponad 60 zakładów, w tym tak nietypowe, jak zakład szlifiersko-nożowniczy czy zakład drykiera, który jest ostatnim na Pradze - opowiada Anna Jarzębska z MJN, pomysłodawczyni mapy. Mapa zostanie wydana w wersji kieszonkowej i jako plakat. Jej drukowana wersja będzie dostępna w Muzeum Warszawskiej Pragi. W przyszłości mapa zostanie także umieszczona na stronie internetowej.

Miasto Jest Nasze przy projekcie mapy rzemieślników rozpoczęło współpracę z Muzeum Warszawskiej Pragi, które prowadzi szereg działań (warsztaty, spotkania) wokół tematu rzemiosła.

d4g5qq2

Premiera

Premiera papierowej wersji mapy będzie miała miejsce podczas Festiwalu Rzemieślników, odbywającego się w Muzeum Warszawskiej Pragi, o godz. 16:00 w Sali konferencyjnej.

Link do wydarzenia na Fb prezentujemy TUTAJ

d4g5qq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g5qq2