Trwa ładowanie...
d32dkq2

Powstańcze kina podwórkowe

Filmy na dużym ekranie na podwórkach na Ochocie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstańcze kina podwórkowe
d32dkq2

1 sierpnia o godz. 20:00 na podwórkach na Ochocie będzie można zobaczyć na dużym ekranie filmy nawiązujące do wydarzeń z 1944 roku. Warto zabrać własne siedziska. Wstęp wolny.

Zobacz: Program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Podwórko przy ul. Uniwersyteckiej 1 (wejście od ul. Wawelskiej 60)

d32dkq2

„Kanały” - Podziemny system kanałowy zapewniał Powstańcom możliwość przejścia między odciętymi od siebie dzielnicami. Dzięki nagraniom Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego, w filmie przedstawiono historie Powstańców, którzy przedzierali się kanałami. Zaprezentowane zostaną także najczęściej wykorzystywane trasy, w tym wzdłuż ul. Wawelskiej.

Podwórko przy ul. Tarczyńskiej 11

Dziewczyny” - “Dewajtis”, “Kama”, “Wacka”, “Żaneta”. Dokumentalna opowieść o czterech przyjaciółkach, które łączy wojenna przeszłość. Czym obecnie żyją? Czy wojna była najważniejszym wydarzeniem w ich życiu? Czy przyjaźń przetrwała próbę czasu? Film jest próbą portretu odchodzącego pokolenia.

„Powstanie w bluzce w kwiatki. Życie codzienne kobiet w czasie Powstania Warszawskiego” – film zrealizowany przez Olgę Borkowską, to pierwszy dokument o Powstaniu, który tak mocno dotyczy spraw intymnych. Spraw, które – tak jak moda – dotykają codzienności. Bohaterki, kobiety walczące w Powstaniu, opowiadają w filmie o tym, co jadły, jak radziły sobie z menstruacją, brudem czy cierpieniem cywilów. Opowiadają również o ubraniu. Film został użyczony przez Fundację Feminoteka.

d32dkq2

„Film o babci” - Portret starszej pani, powstały z jej wspomnień o niebanalnym, interesującym życiu. „Odnaleziona po wielu latach torebka z powstania staje się inspiracją do fali wspomnień jej właścicielki, łączniczki z grupy kurierskiej.

Zobacz także: Powstanie po prawej stronie Wisły (WYCIECZKI)

d32dkq2

Podziel się opinią

Share
d32dkq2
d32dkq2