Trwa ładowanie...

Powstanie fabryka aut za miliard złotych!

FSO na Żeraniu odżyje?

Powstanie fabryka aut za miliard złotych!
d11f1sm
d11f1sm

Jeden z największych na świecie wytwórców części samochodowych, firma Magna, uruchomi na Żeraniu produkcję aut. Firma produkowałaby dwa nowe modele - Mini i Infiniti. To bardzo dobra wiadomość dla byłej fabryki FSO i jej pracowników. O sprawie napisała dziś Gazeta Prawna.

Koncern złożył konkretną ofertę jeszcze w kwietniu tego roku. Kanadyjczycy obiecali, że w dwóch etapach zainwestują w Żerań okrągły miliard złotych. Powstanie 7 tysięcy nowych miejsc pracy. Chcą produkować najpierw 60 tysięcy, a docelowo 200 tysięcy samochodów!

Magna uruchomi fabrykę mimo braku rządowego wsparcia dla inwestycji. Jedyny przywilej, jaki uzyskała Magna, to zwolnienie przez miasto w płaceniu podatku od nieruchomości.

Kanadyjska firma to podwykonawca samochodów i części. Produkuje je m.in. dla Forda, Peugeota, BMW, Mercedesa i Astona Martina. W żerańskiej FSO powstały takie samochody jak Warszawa, Syrena, Polski Fiat, Polonez, ale również modele Daewoo Matiza i Lanosa, Tico czy Espero. Obecnie zostało tu zaledwie stu pracowników z dawnej załogi.

d11f1sm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11f1sm